Vítejte na webových stránkách Badmintonového Klubu Kopřivnice, z.s.

  • Veškeré aktuality a výsledky z turnajů, novinky, zajímavosti a spoustu dalšího najdete na našich sociálních sítích - na Facebooku a na Instagramu.
Přidejte se a sledujte nás a aktivně podporujte kopřivnický badminton!


Archiv

Úspěšné celostátní turnaje GPA U15 a GPA U19

O víkendu 4. a 5. května se odehrály hned dva celostátní turnaje. Na obou hráli naši hráči, v Praze na GPA kategorie U15 se představila Anna Pargačová, v Hradci Králové na GPA kategorie U19 pak hned čtveřice našich - Libor Raška, Petra Závěšická, Jakub Raška a Filip Čermák. Z Prahy si Anička odvezla dvě stříbrné medaile z párových disciplín, v Hradci byli ve čtvrtfinále turnaje Petra a Libor se svými spoluhráči v deblech.

Dvě stříbra Pargačové na celostátním GPA kategorie U15

O víkendu 17. a 18. února 2024 proběhly dva celostátní turnaje GPA. Kategorie U15 hrála svůj GPA turnaj v Brně, kategorie U19 až v západočeské Plzni. Dařilo se především naší Anně Pargačové v kategorii U15, která se svými parťáky vybojovala dvě stříbrné medaile v párových disciplínách a k tomu přidala ještě 5. místo ve dvouhře.

Turnajové výsledky v měsíci lednu - slušně to cinkalo!

Do roku 2024 jsme vlétli pořádnou porcí dalších turnajů, na kterých se nám dařilo uhrávat pěkná umístění, včetně medailových pozic. Úvodní lednový víkend nového roku patřil ligovým soutěžím družstev dospělých, o kterých jsme již psali v minulém článku. Během ledna pak následovaly další oblastní, republikové i mezinárodní turnaje jednotlivců, na kterých si samozřejmě zahrálo i velké množství našich hráčů.

Parádní výsledky našich hráčů na mezinárodních turnajích

V průběhu listopadu startovali naši hráči a hráčky na prestižních mezinárodních turnajích, na kterých sbírali moc pěkná umístění a předváděli parádní výkony. Petra Benišová hrála na mezinárodních mistrovstvích ČR a Slovenska, Anička Pargačová si v dresu českého národního týmu do 15 let zahrála na tradičním turnaji družstev Nation to Nation.

MČR klubů kategorie U19: 13. místo pro naše juniory

V Plzni se v termínu 29. září - 1. října 2023 (pátek - neděle) odehrálo mistrovství ČR klubů juniorské kategorie U19. Na turnaj vyrazilo i naše značně oslabené družstvo juniorů BK Kopřivnice. Tým vedený trenéry Liborem a Tomášem Dostály v základní skupině D čekaly tři těžká utkání proti Astře Praha, Pardubicím a Kometě Brno.

Zářijový úvod sezóny patřil celostátním turnajům GPA a GPB juniorů i dospělých

Začátek nového školního roku znamená také - mimo jiné - začátek nové badmintonové sezóny, tentokrát té s označením 2023/24. Hned v úvodním zářijovém týdnu začaly pravidelné tréninky jednotlivých tréninkových skupin, které probíhají od pondělí do pátku v prostorech tělocvičny na Zimním stadionu a také ve Sportovní hale VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice.

Herní soustředění BK Kopřivnice

Týden od 7. do 11. srpna 2023 (pondělí až pátek) patřil letnímu hernímu soustředění, které každoročně pořádá a organizuje náš klub BK Kopřivnice. Soustředění absolvovalo hned 35 hráčů, kteří byli rozděleni do 3 tréninkových skupin. Z převážné většiny se jednalo o hráče našeho klubu, ale do Kopřivnice dorazila i hrstka hráčů z dalších moravských klubů a oddílů (Přerov, Orlová, Klimkovice a Vigantice).

GPA U19, Brno-Slatina - stříbro a bronz pro Petru Benišovou

Naše hráčka Petra Benišová veze z republikového turnaje GPA kategorie U19, který se konal o víkendu 13. a 14. 5. 2023 v Brně, hned 2 medaile. Stříbro za 2. místo vybojovala ve dvouhře a bronz za 3. místo přidala ve čtyřhře společně s Terkou Cirokovou (SK Brno Slatina). 

Tabulka umístění hráčů BK Kopřivnice na celostátním žebříčku (k 04/2023)

Níže naleznete tabulku, ve které je zpracováno umístění hráčů BK Kopřivnice, z.s. v kategoriích U13 až U19 na celostátním žebříčku pro danou kategorii v období 01/2022 až 04/2023.

Výsledky mládeže BK Kopřivnice na turnajích (březen, duben 2023)

GPC U13, Orlová Lutyně (so 1.4.2023)

Na „Apríla“ v sobotu 1. dubna vyrazila skupinka 5 hráčů našeho klubu – konkrétně Matyáš Kašpárek, Elen Hanzelková, Karolína Kvitová, Pepa Mareš a Jonáš Svoboda na turnaj GPC kategorie U13 do Orlové.

Turnaje za účasti hráčů BK Kopřivnice - únor, březen 2023

GPB U17 – Plzeň (4. – 5. března 2023)

O víkendu 4. a 5. března se v Plzni odehrál republikový turnaj GPB kategorie U17. Až na daleký západ Čech vyrazila kopřivnická trojice – Libor Raška, Kuba Raška, Petra Závěšická.

Nabitý turnajový víkend 11. a 12. 2. - hráli jsme v Maďarsku, Praze, Brně i Olomouci

GALVA Olomouc Open 2023 – GPC dospělých

V sobotu 11.2. se v Olomouci odehrál turnaj GALVA Olomouc Open 2023 jako podnik GPC dospělých. Na Hanou vyrazila i naše kopřivnická čtveřice Honza Buček, Dalibor Tůma, Martin Slíva a Ondra Chaloupka.

Petra Benišová druhá ve dvouhře a třetí ve čtyřhře na mistrovství ČR do 17 let

Poslední víkend před propuknutím vánočních svátků - tedy 17. a 18. prosince 2022 patřil poslednímu republikovému šampionátu ...

Petra Benišová vicemistryní ČR v kategorii U19, Anička Pargačová bronzová na MČR U13

Fotografie z obou turnajů najdete zde - na účtu BK Kopřivnice na Zoneramě.

Petra Benišová ve čtvrtfinále na Czech Junior 2022, Anička Pargačová první na GPC U15 v Brně

Víkend 18. - 20. listopadu 2022 byl turnajově nabitý, kopřivničtí hráči se představili hned na 3 turnajích.

Zobrazeno 1–15 z celkem 36

Utkání

Aktuální články

Závěr sezony ve znamení úspěchů na mezinárodních i celostátních turnajích

Badmintonová sezona s označením 2023/2024 je u konce. Během první poloviny června se odehrály poslední turnaje, na kterých se našim...

2. kolo družstev žáků v Orlové

V sobotu 25. května se v Orlové hrálo 2. kolo soutěže družstev žáků v naší Severomoravské oblasti.

'Stříbrné' MČR veteránů v Plzni

V sobotu 1. června se v Národním badmintonovém centru v Plzni odehrálo prestižní Mistrovství ČR veteránů, kde jsme měli zastoupení v...