Vítejte na oficiálních webových stránkách Badmintonového Klubu Kopřivnice, z.s.

  • Veškeré aktuality a výsledky z turnajů, novinky, zajímavosti a spoustu dalšího najdete na našich sociálních sítích - na Facebooku a na Instagramu.
Přidejte se k nám, sledujte nás a podporujte kopřivnický badminton!


Redakce | | U19 | U15 | Mezinárodní | Jednotlivci | Mládež

Parádní výsledky našich hráčů na mezinárodních turnajích

V průběhu listopadu startovali naši hráči a hráčky na prestižních mezinárodních turnajích, na kterých sbírali moc pěkná umístění a předváděli parádní výkony. Petra Benišová hrála na mezinárodních mistrovstvích ČR a Slovenska, Anička Pargačová si v dresu českého národního týmu do 15 let zahrála na tradičním turnaji družstev Nation to Nation.

Pěkné výsledky zaznamenali naši hráči startující na Czech ???????? Junior 2023 - mezinárodním mistrovství juniorů ČR, které se hrálo od pátku 17. do neděle 19. listopadu 2023 již tradičně v Orlové.

Petra Benišová dokonale využila příznivého losu ve dvouhře (hlavně díky tomu, že 1. nasazená hráčka z Indie, proti které měla Petra hrát ve 2. kole, nakonec na turnaj nepřicestovala). Petra se tak jako jediná česká hráčka probojovala přes soupeřky ze Slovinska a Slovenska až do čtvrtfinále turnaje. Zde ji již stopku vystavila další hráčka z Indie, která narozdíl od své reprezentační kolegyně v Orlové hrála. I tak fantastické 5. místo pro Petru! Ještě blíže k zisku medaile byla Petra s brněnskou Terkou Cirókovou ve čtyřhře, kde je rovněž ve čtvrtfinále zastavily až po třísetové bitvě 4. nasazené hráčky ze Slovinska.

V Orlové se neztratila ani naše chlapecká část. Kuba Raška vybojoval s Malvinou Skrčenou (Kladno) pěkné 3. kolo v mixu, kde prohráli až proti dobře hrající dvojici z Rakouska. Ve dvouhře přidal vyhraný zápas proti polskému soupeři a ve 2. kole nestačil na hráče ze Slovinska. Libor Raška si zahrál čtyřhru a mix. Vyhrát zápas sice nedokázal. Ale především ve čtyřhře s pardubickým Ondrou Kaplanem předvedli skvělý výkon a chvílemi pořádně zatápěli pozdějším vítězům celého turnaje z Malajsie.

Kompletní výsledky - Czech Junior 2023, Orlová

Na fotkách - Petra Benišová během turnaje Czech Junior 2023.

Naše další hráčka, Anička Pargačová (dole na fotce druhá zprava) si o týden později v dresu českého reprezentačního týmu kategorie U15 zahrála na tradičním mezinárodním mládežnickém turnaji družstev - Nation to Nation 2023. Turnaj se odehrál od pátku 24. do neděle 26.11. v maďarské Pecsi.


Český tým v konkurenci 12 zemí obsadili celkově pěkné 4. místo. Anička kvůli zdravotním problémům zasáhla jen do první poloviny turnaje. I tak odehrála 5 zápasů a 3 z nich vyhrála.

Gratulujeme a děkujeme za parádní reprezentaci našeho klubu.

Kompletní výsledky - Nation to Nation 2023, Pecs, Maďarsko

Článek o turnaji na webu Czech Badminton i s hodnocením reprezentačního trenéra

Může jít o obrázek 6 lidíAnička Pargačová (druhá zprava) s českým národním týmem U15 na turnaji Nation to Nation 2023.

Ve stejném termínu jako turnaj Nation to Nation (24. - 26. 11.) se v Trenčíně odehrál další mezinárodní juniorský turnaj - Slovak Junior 2023. Startovala na něm opět Petra Benišová a ve výsledkové listině se neztratila ani u našich východních sousedů. Ve dvouhře i ve čtyřhře sice vypadla z turnajového pavouka o kolo dříve, než o týden zpátky v Orlové, i tak se jedná o solidní a kvalitní výsledky.

Ve dvouhře nejprve v prvních dvou kolech lehce přehrála soupeřky z Kypru a Rakouska. V kole třetím jí čekala výzva v podobě první nasazené Švýcarky, která potvrdila své kvality a pro tentokrát byla nad síly naší hráčky. Ve čtyřhře opět s Terkou Cirokovou následovala výhra nad soupřkami z Maďarska. Mezi 16 nejlepšími dvojicemi turnaje je čekaly Skotky. Zápas rozhodly koncovky obou setů, ve kterých více štěstí měly ostrovní protihráčky a mohly se tak radovat z postupu do dalšího kola.

Kompletní výsledky - Slovak Junior 2023, Trenčín

Na závěr gratulujeme všem našim hráčkám a hráčům za předváděné výkony na mezinárodní scéně v průběhu podzimu roku 2023 a věříme, že v roce 2024 udělají na mezinárodních turnajích třeba ještě o pomyslný krůček více.

Zároveň jim děkujeme za parádním reprezentaci našeho klubu a celého města Kopřivnice.


Utkání

A tým - Dospělí | 4. kolo
KopřivniceFSpS MU Brno
A tým - Dospělí | 4. kolo
KopřivnicePardubice

Aktuální články

Dvě stříbra Pargačové na celostátním GPA kategorie U15

O víkendu 17. a 18. února 2024 proběhly dva celostátní turnaje GPA. Kategorie U15 hrála svůj GPA turnaj v Brně, kategorie U19 až v...

Skvělý vstup našeho týmu do oblastní soutěže družstev žáků!

Oblastní soutěž družstev žáků kategorie U15 pro rok 2024 začala svým 1. kolem, které se odehrálo v neděli 11. února ve Vendryni. V tomto...

2. kolo pro Petru Benišovou na MČR dospělých

Trojice hráčů Petra Benišová, Martin Slíva a Honza Buček nás reprezentovala na Mistrovství ČR kategorie dospělých pro rok 2024, které...