• Veškeré aktuality, výsledky z turnajů, novinky, zajímavosti, apod. naleznete na našich sociálních sítích - na Facebooku Instagramu
Přidejte se k nám a sledujte nás!

O klubu

Badmintonový klub Kopřivnice, z.s. je samostatný právní subjekt, který působí, vyvíjí a organizuje svoji činnost především ve městě Kopřivnici.
Klub organizuje sportovní vyžití pro širokou (nejen) kopřivnickou veřejnost, ale především se snaží zapojovat hráče z řad dětí, mládeže, juniorů, ale i dospělých do výkonnostního sportu - badmintonu.
Klub organizuje pro rekreační (hobby) hráče tréninky především ve Sportovní hale Vyšší odborné školy, Střední odborné školy a Středního odborného učiliště, Kopřivnice. V těchto prostorách hráči mohou využít až devíti badmintonových kurtů. Pro výkonnostní (závodní) badminton BK Kopřivnice využívá prostory tělocvičny na Zimním stadionu a rovněž prostory ve Sportovní hale VOŠ, SOŠ a SOU.
V posledních letech BK Kopřivnice také spolupracuje se Sportovním centrem REPLAY ve Frenštátě pod Radhoštěm, kde kvalifikovaní trenéři z řad klubu vedou tréninky mládeže.

Badminton se v Kopřivnici poprvé začal rozvíjet v roce 1972, kdy parta nadšenců kolem Václava Indrucha naplno propadla tomuto sportu. V roce 2022 tedy Badmintonový klub Kopřivnice (respektive badminton v Kopřivnici) oslavil kulaté výročí 50 let. Za těch 5 dekád prošly klubem stovky hráčů a desítky trenérů a funkcionářů. Během tohoto období v klubu vyrostla řada reprezentantů České republiky a účastníků mistrovství Evropy a světa - převážně v juniorských kategoriích.
Klub ve své historii vychoval (a vychovává) rovněž mnoho hráčů, kteří se stali ve svých žákovských a juniorských kategoriích mistry a medailisty z Mistrovství ČR. A patřili (patří) v daných kategoriích mezi absolutní republikovou špičku.
Mezi nejvýznamnější úspěchy klubu v nyní již více něž 50-leté historii, lze považovat 3. místo Pavly Janošové ve dvouhře na mistrovství Evropy juniorů v roce 2005 v Nizozemsku, dále také 9. místo Dušana Hanzelky a Jana Potůčka ve čtyřhře na mistrovství světa juniorů v roce 2000 v Číně. Oba tyto výsledky nejsou zapsány zlatým písmem pouze v historii kopřivnického badmintonu, ale také v historii celého českého badmintonu.
V letech 1995 - 2002 hraje náš "A" tým dospělých Extraligu smíšených družstev. V sezónách 1995/1996 a 1997/1998 končíme vždy na 2. místě v soutěži a 2x se tak stáváme vicemistry České republiky smíšených družstev dospělých.
Více o historii klubu naleznete v jednotlivých kartách o historii...
V současnosti v tomto roce "A" tým dospělých vyhrál 2. ligu a v sezóně 2023/2024 bude nastupovat v 1. celostátní lize.

Zájem o badminton v posledních letech neustále roste. Alespoň v Kopřivnici, kde podle šéftrenéra místního badmintonového klubu Luďka Židka se letos v září do tréninkové činnost zapojila spousta nových dětí. "V tomto směru si rozhodně nemůžeme stěžovat. Přišlo kolem třiceti nových dětí ve věku od šesti do dvanácti let, takže máme co dělat, abychom to trenérsky všechno zvládli," říká Židek. Stejně tak trvá zájem nejen kopřivnické veřejnosti o rekreační hraní badmintonu. Lze tedy říci, že badminton má ve městě Kopřivnici rozhodně své pevné a propracované místo.

Utkání

Aktuální články

Zářijový úvod sezóny patřil celostátním turnajům GPA a GPB juniorů i dospělých

Začátek nového školního roku znamená také - mimo jiné - začátek nové badmintonové sezóny, tentokrát té s označením 2023/24. Hned v...

Herní soustředění BK Kopřivnice

Týden od 7. do 11. srpna 2023 (pondělí až pátek) patřil letnímu hernímu soustředění, které každoročně pořádá a organizuje náš...

Zlatá tečka za sezonou na GPB U17 v podání Libora Rašky

Jedním z posledních turnajů, který se v sezoně 2022/2023 odehrál, byl republikový turnaj GPB kategorie U17, který o víkendu 3. a 4. června...