Vítejte na oficiálních webových stránkách Badmintonového Klubu Kopřivnice, z.s.

  • Veškeré aktuality a výsledky z turnajů, novinky, zajímavosti a spoustu dalšího najdete na našich sociálních sítích - na Facebooku a na Instagramu.
Přidejte se k nám, sledujte nás a podporujte kopřivnický badminton!


O klubu

Badmintonový Klub Kopřivnice, z.s. je samostatný právní subjekt, který působí, vyvíjí a organizuje svoji činnost především ve městě Kopřivnici.
Klub organizuje sportovní vyžití pro širokou (nejen) kopřivnickou veřejnost, ale především se snaží zapojovat hráče z řad dětí, mládeže, juniorů, ale i dospělých do výkonnostního sportu - badmintonu.
Klub organizuje pro rekreační 'hobby' hráče tréninky především ve Sportovní hale VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice. V těchto prostorách hráči mohou využít až devíti badmintonových kurtů. Pro výkonnostní - závodní - badminton BK Kopřivnice využívá prostory tělocvičny na Zimním stadionu a rovněž prostory ve Sportovní hale VOŠ, SOŠ a SOU.
V posledních letech BK Kopřivnice také spolupracuje se Sportovním centrem REPLAY ve Frenštátě pod Radhoštěm, kde kvalifikovaní trenéři z řad klubu vedou tréninky dětí a mládeže.

Badminton se v Kopřivnici poprvé začal rozvíjet na podzim roku 1972, kdy parta nadšenců okolo Václava Indrucha naplno propadla tomuto sportu. V roce 2022 tedy klub - respektive badminton v Kopřivnici - oslavil významné výročí 50 let od svého vzniku. Za těch pět dekád prošly klubem stovky hráčů a hráček a desítky trenérů a funkcionářů. Během tohoto období v klubu vyrostla řada reprezentantů České republiky a účastníků mistrovství Evropy a světa - převážně v juniorských kategoriích.
Klub ve své bohaté historii vychoval a vychovává rovněž spoustu hráčů, kteří se stali ve svých žákovských a juniorských kategoriích mistry ČR nebo z republikových šampionátů přiváželi medaile. Tito hráči patřili a patří ve svých kategoriích mezi absolutní republikovou špičku.
Mezi nejvýznamnější úspěchy klubu v nyní již více něž 50-leté historii, lze považovat 3. místo Pavly Janošové ve dvouhře na mistrovství Evropy juniorů v roce 2005 v Nizozemsku. Dále také 9. místo deblové dvojice Dušan Hanzelka - Jan Potůček na mistrovství světa juniorů v roce 2000 v Číně. Oba tyto fantastické výsledky nejsou zapsány zlatým písmem pouze v historii kopřivnického badmintonu, ale také v historii celého českého badmintonu.
V letech 1995 - 2002 hraje náš 'A' tým dospělých Extraligu smíšených družstev. V sezónách 1995/96 a 1997/98 končíme vždy na celkovém 2. místě v soutěži a stáváme se tak dvojnásobnými vicemistry České republiky smíšených družstev dospělých.
Podrobnou historii celého klubu naleznete na kartách o historii klubu...
V současnosti v roce 2023 'A' tým dospělých vyhrál 2. ligu a od sezóny 2023/24 hraje druhou nejvyšší tuzemskou soutěž družstev - celostátní 1. ligu.

Zájem o badminton v posledních letech skokově roste. Alespoň u nás v Kopřivnici, kde podle šéftrenéra našeho klubu Luďka Židka se letos v září do tréninkové činnost zapojila spousta nových dětí. "V tomto směru si rozhodně nemůžeme stěžovat. Přišlo kolem třiceti nových dětí ve věku od šesti do dvanácti let, takže máme co dělat, abychom to trenérsky všechno zvládli," říká Židek. Stejně tak trvá zájem nejen kopřivnické veřejnosti o rekreační hraní badmintonu. Lze tedy říci, že badminton má ve městě Kopřivnici rozhodně své pevné a propracované místo.

Fotogalerie

Další fotografie

Utkání

A tým - Dospělí | 4. kolo
KopřivniceFSpS MU Brno
A tým - Dospělí | 4. kolo
KopřivnicePardubice

Aktuální články

Dvě stříbra Pargačové na celostátním GPA kategorie U15

O víkendu 17. a 18. února 2024 proběhly dva celostátní turnaje GPA. Kategorie U15 hrála svůj GPA turnaj v Brně, kategorie U19 až v...

Skvělý vstup našeho týmu do oblastní soutěže družstev žáků!

Oblastní soutěž družstev žáků kategorie U15 pro rok 2024 začala svým 1. kolem, které se odehrálo v neděli 11. února ve Vendryni. V tomto...

2. kolo pro Petru Benišovou na MČR dospělých

Trojice hráčů Petra Benišová, Martin Slíva a Honza Buček nás reprezentovala na Mistrovství ČR kategorie dospělých pro rok 2024, které...