Vítejte na webových stránkách Badmintonového Klubu Kopřivnice, z.s.

  • Veškeré aktuality a výsledky z turnajů, novinky, zajímavosti a spoustu dalšího najdete na našich sociálních sítích - na Facebooku a na Instagramu.
Přidejte se a sledujte nás a aktivně podporujte kopřivnický badminton!


Redakce | | Dospělí | U19 | U15 | GPC | Jednotlivci | Mládež

Turnajové výsledky v měsíci lednu - slušně to cinkalo!

Do roku 2024 jsme vlétli pořádnou porcí dalších turnajů, na kterých se nám dařilo uhrávat pěkná umístění, včetně medailových pozic. Úvodní lednový víkend nového roku patřil ligovým soutěžím družstev dospělých, o kterých jsme již psali v minulém článku. Během ledna pak následovaly další oblastní, republikové i mezinárodní turnaje jednotlivců, na kterých si samozřejmě zahrálo i velké množství našich hráčů.

Fotogalerie z jednotlivých turnajů najdete ZDE - na klubové Zoneramě.

V termínu 12. - 14. ledna se konal tradiční celostátní turnaj GPA dospělých - Memoriál Standy Krauze hraný v Českém Těšíně. Na turnaji bojovalo i celkem devět hráčů našeho klubu. Největšího úspěchu dosáhla Petra Benišová, když vybojovala 3. místo ve dvouhře žen. V semifinále ve třísetové bitvě podlehla přerovské Lucce Skařupové, která hraje 1. ligu družstev za náš 'A' tým dospělých. Další pěkné umístění přidal Martin Slíva ve dvouhře mužů, když účastí ve čtvrtfinále turnaje vybojoval dělené 5. místo. Stejné umístění brala i dvojice Benišová, Ciroková ve čtyřhře žen.

Dalších sedm našich hráčů na turnaji - Honza Buček, Libor Dostál, Tomáš Dostál, Eliška Kelnarová, Kuba Raška, Kuba Sagáčik, Petra Závěšická - na výraznější úspěch nedosáhlo. Jejich maximem byly dílčí vítězství v kvalifikační fázi turnaji nebo účast v úvodním kole hlavní soutěžě.

Kompletní výsledky GPA dospělých, Český Těšín naleznete zde.


V sobotu 13. ledna se také hrál oblastní turnaj GPC kategorií U15 a U19 ve Vendryni (viz úvodní foto), také s početnou účastí kopřivnických hráčů. Výsledkově lépe se dařilo těm starším v kategorii U19, Filip Čermák, Libor Raška a Natálie Krajčí si podmanili celý turnaj. Kluci společně ovládli mužskou čtyřhru, Filip přidal vítězství ve dvouhře a Libor s ostravskou Marií Wojewodovou bral také 1. místo v mixu. Ve finále porazili Filipa s Natálií, kteří tak brali druhé místo. Ještě další zlato přidaly Naty s Maruškou, když vyhrály ženskou čtyřhru.

V mladší kategorii U15 byla konkurence mnohem nabitější. Naši hráči i tak předváděli bojovné výkony a odehráli kvalitní zápasy. Jedinou medaili v U15 vybojovali Matyáš Kašpárek a Pepa Mareš ve čtyřhře, a to bronzovou za 3. místo.

Kompletní výsledky turnaje GPC kategorií U15 a U19 ve Vendryni naleznete zde.


O následujícím víkendu se opět mezi sebou utkali dospělí, v Ostravě se v sobotu 20. ledna hrál kvalifikační GPD turnaj o postupy na MČR dospělých, které se bude konat v termínu 2. - 4. února. Na turnaji jsme měli nejpočetnější zastoupení v podobě hned 15 hráčů (Buček, Čermák, Davidová, Dostál Tomáš, Dostál Libor, Chaloupka, Kelnarová, Raška Jakub, Raška Libor, Sagáčik, Slíva, Tůma, Václavík, Závěšická). Ve dvouhrách pro nás bylo maximem druhé kolo, které si zahráli Buček a Raška Jakub. Naši nejlepší singlisté Martin Slíva a Petra Benišová měli účast na MČR zajištěnou již před turnajem díky vysokému postavení na republikovém žebříčku, a tak se naše naděje upíraly především do párových disciplín.

V nich jsme nakonec brali čtyři 3. místa, Eliška Kelnarová v mixu s Martinem Slabým (Orlová) a také ve čtyřhře s přerovskou Karolínou Grigárkovou. Další dvě ze čtyřhry mužů, když na děleném 3. místě skončili Martin Slíva  s Kubou Sagáčikem a také Honza Buček s Jakubem Štefkem (Karviná).

Kompletní výsledky kvalifikačního GPD turnaje najdete zde.


V termínu 25. až 28. ledna se pak odehrál mezinárodní turnaj mládeže ve Francii ve Štrasburku - Babolat French International Borders 2024. Na ten s reprezentací kategorie U15 vycestovala i naše Anička Pargačová. V silné mezinárodní konkurenci si připsala dílčí vítězství ve skupinovém zápase dvouhry a také v 1. kole smíšené čtyřhry se svým německým spoluhráčem.

Kompletní výsledky turnaje zde.Fotogalerie

Další fotografie

Utkání

Aktuální články

Závěr sezony ve znamení úspěchů na mezinárodních i celostátních turnajích

Badmintonová sezona s označením 2023/2024 je u konce. Během první poloviny června se odehrály poslední turnaje, na kterých se našim...

2. kolo družstev žáků v Orlové

V sobotu 25. května se v Orlové hrálo 2. kolo soutěže družstev žáků v naší Severomoravské oblasti.

'Stříbrné' MČR veteránů v Plzni

V sobotu 1. června se v Národním badmintonovém centru v Plzni odehrálo prestižní Mistrovství ČR veteránů, kde jsme měli zastoupení v...