Vítejte na webových stránkách Badmintonového Klubu Kopřivnice, z.s.

  • Veškeré aktuality a výsledky z turnajů, novinky, zajímavosti a spoustu dalšího najdete na našich sociálních sítích - na Facebooku a na Instagramu.
Přidejte se a sledujte nás a aktivně podporujte kopřivnický badminton!


Archiv

Konečné 5. místo 'A' týmu dospělých v 1. celostátní lize

V sobotu 24. února 2024 jsme v téměř domácím Pustějově odehráli závěrečné 4. kolo základní části letošní prvoligové sezony - 2023/24. Tým ve složení Lucka Skařupová, Eliška Kelnarová, Martin Slíva, Honza Buček, Jakub Raška, Jakub Sagáčik, Libor Raška si nevedl vůbec špatně, a to i přes absenci dvou klíčových hráčů - Lukasze Cimosze a Petry Benišové!

2. kolo pro Petru Benišovou na MČR dospělých

Trojice hráčů Petra Benišová, Martin Slíva a Honza Buček nás reprezentovala na Mistrovství ČR kategorie dospělých pro rok 2024, které proběhlo od 2. do 4. února v Českých Budějovicích.

Turnajové výsledky v měsíci lednu - slušně to cinkalo!

Do roku 2024 jsme vlétli pořádnou porcí dalších turnajů, na kterých se nám dařilo uhrávat pěkná umístění, včetně medailových pozic. Úvodní lednový víkend nového roku patřil ligovým soutěžím družstev dospělých, o kterých jsme již psali v minulém článku. Během ledna pak následovaly další oblastní, republikové i mezinárodní turnaje jednotlivců, na kterých si samozřejmě zahrálo i velké množství našich hráčů.

1. liga: výhra a remíza našeho týmu ve 3. kole základní části

V nedalekém Pustějově se v sobotu 6. ledna 2024 odehrálo 3. kolo základní části 1. celostátní ligy - druhé nejvyšší tuzemské soutěže družstev v badmintonu. Skvělé výsledky a výkony podali hráči našeho 'A' týmu dospělých, když remizovali proti favoritovi z Dobrušky a výhru zaznamenali nad pořádajícím družstvem Klimkovice 'B'!

Vánoční turnaj rekreačních hráčů

V pátek 29.12.2023 se ve sportovní hale VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice odehrál Vánoční turnaj ve čtyřhrách. Účast pozvaných hráčů, jak můžete vidět na společné fotce, byla opravdu velmi početná. Věříme, že se všichni zúčastnění badmintonem bavili a užili si tak jeden z posledních dní právě skončeného roku 2023.

Důležitá výhra prvoligového týmu nad Českým Těšínem

V sobotu 16. prosince se odehrálo 2. kolo 1. celostátní ligy. Náš 'A' tým dospělých cestoval do Českého Těšína, kde sehrál utkání proti Orlové a proti domácímu týmu. Po 2 porážkách v úvodním říjnovém kole proti brněnské Slatině a Montasu HK, již potřeboval bodovat, což se také z části podařilo.

Úvodní ligový víkend za námi: dvě prohry áčka v 1. lize

O víkendu 28. a 29. října začala svým úvodním prvním kolem nová ligová sezona 2023/2024 družstev dospělých. Náš "A" tým dospělých, hrající 1. celostátní ligu - skupinu Východ (druhá nejvyšší tuzemská soutěž), ji začal v Hradci Králové, kde bohužel utrpěl dvě porážky proti domácímu družstvu a týmu SK Brno Slatina "B". Prvoligový tým nastupoval ve složení Petra Benišová, Lucie Skařupová, Eliška Kelnarová, Lukasz Cimosz (Polsko), Martin Slíva, Jakub Sagáčik, Libor Raška a Honza Buček.

Turnaje dospělých: Medailové hody v Olomouci a čtvrtfinále na GPA pro Benišovou a Slívu

Během říjnových víkendů odehráli své turnaje dospělí a posbírali na nich i pár slušných výsledků. Od pátku 6. října do neděle 8. října proběhl v Praze celostátní turnaj GPA - Memoriál K. Holobradého 2023. O týden později se v Olomouci konal spojeným turnaj GPC a GPD dospělých.

Zářijový úvod sezóny patřil celostátním turnajům GPA a GPB juniorů i dospělých

Začátek nového školního roku znamená také - mimo jiné - začátek nové badmintonové sezóny, tentokrát té s označením 2023/24. Hned v úvodním zářijovém týdnu začaly pravidelné tréninky jednotlivých tréninkových skupin, které probíhají od pondělí do pátku v prostorech tělocvičny na Zimním stadionu a také ve Sportovní hale VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice.

V Kopřivnici se bude v příští sezoně hrát 1. celostátní liga

Výkonný výbor Českého badmintonového svazu na svém jednání dne 30. 5. 2023 odsouhlasil úpravu v rozpisu 1. celostátní ligy, která vchází v platnost od příští sezony 2023/2024.

Tato úprava pro nás - Badmintonový klub Kopřivnice, jakožto vítěze 2. ligy v právě skončené sezoně 2022/2023, znamená že v příští sezoně budeme hrát 1. celostátní ligu (druhá nejvyšší soutěž v ČR) - skupina Východ!

Kvalifikace o postup do 1. ligy - 2 prohry pro náš "A" tým dospělých

Kvalifikace o 1. ligu – skupina Východ (pondělí 8. 5. 2023, Brno-Slatina)


Brno-Slatina vs. BK Kopřivnice  6:2
Pardubice vs. BK Kopřivnice  6:2 

"A" tým vyhrál 2. ligu dospělých a bude bojovat o postup do 1. celostátní ligy

V sobotu 18. března 2023 proběhlo v Olomouci ve Sport Centru OMEGA vyvrcholení 2. ligy družstev dospělých – tedy finálové play-off souboje. Badmintonový klub Kopřivnice měl mezi 6 týmy hned dvojnásobné zastoupení – "A" i "B" teamu.

Nabitý turnajový víkend 11. a 12. 2. - hráli jsme v Maďarsku, Praze, Brně i Olomouci

GALVA Olomouc Open 2023 – GPC dospělých

V sobotu 11.2. se v Olomouci odehrál turnaj GALVA Olomouc Open 2023 jako podnik GPC dospělých. Na Hanou vyrazila i naše kopřivnická čtveřice Honza Buček, Dalibor Tůma, Martin Slíva a Ondra Chaloupka.

Oblastní přebor a mistrovství ČR dospělých 2023

V sobotu 28. ledna se ve Sportovním centru FAJNE v Ostravě odehrál Oblastní přebor kategorie dospělých. Naše velmi početná 9 členná kopřivnická výprava ve složení – Petra Benišová, Eliška Kelnarová, Marek Václavík, Honza Buček, Dalibor Tůma, Martin Slíva, Ondra Chaloupka, Tomáš Dostál a Libor Dostál si vedla následovně:

"A" tým dospělých ovládl základní část 2. ligy

3. kolo 2. Ligy družstev dospělých, Olomouc

V sobotu 14. ledna 2023 se v Olomouci odehrálo závěrečné třetí kolo základní části 2. Ligy družstev dospělých.

Zobrazeno 1–15 z celkem 42

Utkání

Aktuální články

Závěr sezony ve znamení úspěchů na mezinárodních i celostátních turnajích

Badmintonová sezona s označením 2023/2024 je u konce. Během první poloviny června se odehrály poslední turnaje, na kterých se našim...

2. kolo družstev žáků v Orlové

V sobotu 25. května se v Orlové hrálo 2. kolo soutěže družstev žáků v naší Severomoravské oblasti.

'Stříbrné' MČR veteránů v Plzni

V sobotu 1. června se v Národním badmintonovém centru v Plzni odehrálo prestižní Mistrovství ČR veteránů, kde jsme měli zastoupení v...