• Veškeré aktuality, výsledky z turnajů, novinky, zajímavosti, apod. naleznete na našich sociálních sítích - na Facebooku Instagramu
Přidejte se k nám a sledujte nás!

Redakce | | U19 | U17 | U15 | U13 | U11 | Trenéři | Soustředění

Herní soustředění BK Kopřivnice

Týden od 7. do 11. srpna 2023 (pondělí až pátek) patřil letnímu hernímu soustředění, které každoročně pořádá a organizuje náš klub BK Kopřivnice. Soustředění absolvovalo hned 35 hráčů, kteří byli rozděleni do 3 tréninkových skupin. Z převážné většiny se jednalo o hráče našeho klubu, ale do Kopřivnice dorazila i hrstka hráčů z dalších moravských klubů a oddílů (Přerov, Orlová, Klimkovice a Vigantice).

Soustředění probíhalo a mělo své zázemí ve sportovní hale místního odborného učiliště a střední školy. Hráči během 5 tréninkových dní absolvovali intenzivní program. Každý tréninkový den byl rozdělen na dopolední a odpolední fázi, celkově tedy každý hráč denně strávil na kurtu 4 až 5 hodin. Hlavním cílem soustředění bylo zlepšení technické stránky hráčů a jejich dovedností, dále potom i stránky fyzické a taktické. Vše s ohledem na start nové sezony 2023/24, která propukne úderem měsíce září.

O faktu, že rok co rok má soustředění lepší a kvalitnější úroveň, svědčí i letošní rekordní hráčská účast. Dále jsme také letos poprvé měli zajištěnou kvalitní regeneraci v podobě vlastní vířivky.

Za výborně zajištěné stravování v podobě obědů a večeří děkujeme restauraci Pod Šostýnem v areálu kopřivnického letního koupaliště, které je vzdáleno jen pár stovek metrů od sportovní haly. Jedinou menší černou kaňku za soustředěním vystavilo počasí, kdy volné středeční odpoledne v podobě vyjížďky na kolech muselo být zrušeno z důvodu špatného počasí.

Na závěr děkujeme hráčům za aktivní přístup a všem trenérům v čele s Vaškem Indruchem, Liborem Dostálem, Luďkem Židkem a mnoha dalším za perfektně naplánované soustředění, kdy každý den a každý trénink byl takřka přesně na minuty skvěle rozvržen. Díky dobré předběžné přípravě se během celého týdne nemusel řešit žádný větší problém.

Všem hráčům přejeme hodně štěstí a úspěchů v nadcházející sezoně a věříme, že se všichni společně zase setkáme v srpnu roku 2024 na dalším ročníku herního soustředění BK Kopřivnice.

Více fotek ze soustředění naleznete na našich sociálních sítích - Facebook, Instagram.

Utkání

Aktuální články

Zářijový úvod sezóny patřil celostátním turnajům GPA a GPB juniorů i dospělých

Začátek nového školního roku znamená také - mimo jiné - začátek nové badmintonové sezóny, tentokrát té s označením 2023/24. Hned v...

Zlatá tečka za sezonou na GPB U17 v podání Libora Rašky

Jedním z posledních turnajů, který se v sezoně 2022/2023 odehrál, byl republikový turnaj GPB kategorie U17, který o víkendu 3. a 4. června...

První zkušenosti z mezinárodní scény pro Aničku Pargačovou

Naše hráčka Anička Pargačová vyjela na turnaj do chorvatské Opatije, kategorie U15, který se konal 19. až 21. května 2023. Na turnaji se...