Vítejte na webových stránkách Badmintonového Klubu Kopřivnice, z.s.

  • Veškeré aktuality a výsledky z turnajů, novinky, zajímavosti a spoustu dalšího najdete na našich sociálních sítích - na Facebooku a na Instagramu.
Přidejte se k nám, sledujte nás a podporujte kopřivnický badminton!


Redakce | | U19 | U17 | U15 | U13 | U11 | Trenéři | Soustředění

Herní soustředění BK Kopřivnice

Týden od 7. do 11. srpna 2023 (pondělí až pátek) patřil letnímu hernímu soustředění, které každoročně pořádá a organizuje náš klub BK Kopřivnice. Soustředění absolvovalo hned 35 hráčů, kteří byli rozděleni do 3 tréninkových skupin. Z převážné většiny se jednalo o hráče našeho klubu, ale do Kopřivnice dorazila i hrstka hráčů z dalších moravských klubů a oddílů (Přerov, Orlová, Klimkovice a Vigantice).

Soustředění probíhalo a mělo své zázemí ve sportovní hale místního odborného učiliště a střední školy. Hráči během 5 tréninkových dní absolvovali intenzivní program. Každý tréninkový den byl rozdělen na dopolední a odpolední fázi, celkově tedy každý hráč denně strávil na kurtu 4 až 5 hodin. Hlavním cílem soustředění bylo zlepšení technické stránky hráčů a jejich dovedností, dále potom i stránky fyzické a taktické. Vše s ohledem na start nové sezony 2023/24, která propukne úderem měsíce září.

O faktu, že rok co rok má soustředění lepší a kvalitnější úroveň, svědčí i letošní rekordní hráčská účast. Dále jsme také letos poprvé měli zajištěnou kvalitní regeneraci v podobě vlastní vířivky.

Za výborně zajištěné stravování v podobě obědů a večeří děkujeme restauraci Pod Šostýnem v areálu kopřivnického letního koupaliště, které je vzdáleno jen pár stovek metrů od sportovní haly. Jedinou menší černou kaňku za soustředěním vystavilo počasí, kdy volné středeční odpoledne v podobě vyjížďky na kolech muselo být zrušeno z důvodu špatného počasí.

Na závěr děkujeme hráčům za aktivní přístup a všem trenérům v čele s Vaškem Indruchem, Liborem Dostálem, Luďkem Židkem a mnoha dalším za perfektně naplánované soustředění, kdy každý den a každý trénink byl takřka přesně na minuty skvěle rozvržen. Díky dobré předběžné přípravě se během celého týdne nemusel řešit žádný větší problém.

Všem hráčům přejeme hodně štěstí a úspěchů v nadcházející sezoně a věříme, že se všichni společně zase setkáme v srpnu roku 2024 na dalším ročníku herního soustředění BK Kopřivnice.

Více fotek ze soustředění naleznete na našich sociálních sítích - Facebook, Instagram.

Utkání

Aktuální články

2. kolo družstev žáků v Orlové

V sobotu 25. května se v Orlové hrálo 2. kolo soutěže družstev žáků v naší Severomoravské oblasti.

MČR veteránů v Plzni 's příchutí stříbra'

V sobotu 1. června se v Národním badmintonovém centru v Plzni odehrálo prestižní Mistrovství ČR veteránů, kde jsme měli zastoupení v...

Letní srpnové soustředění BK Kopřivnice 2024

Tradiční letní badmintonové soustředění pořádané naším klubem BK Kopřivnice se vrací opět po roce. Tentokrát v termínu 25. až 30....