Vítejte na webových stránkách Badmintonového Klubu Kopřivnice, z.s.

  • Veškeré aktuality a výsledky z turnajů, novinky, zajímavosti a spoustu dalšího najdete na našich sociálních sítích - na Facebooku a na Instagramu.
Přidejte se a sledujte nás a aktivně podporujte kopřivnický badminton!


Redakce | | U19 | U17 | U15 | U13 | U11 | Trenéři | Soustředění

Herní soustředění BK Kopřivnice

Týden od 7. do 11. srpna 2023 (pondělí až pátek) patřil letnímu hernímu soustředění, které každoročně pořádá a organizuje náš klub BK Kopřivnice. Soustředění absolvovalo hned 35 hráčů, kteří byli rozděleni do 3 tréninkových skupin. Z převážné většiny se jednalo o hráče našeho klubu, ale do Kopřivnice dorazila i hrstka hráčů z dalších moravských klubů a oddílů (Přerov, Orlová, Klimkovice a Vigantice).

Soustředění probíhalo a mělo své zázemí ve sportovní hale místního odborného učiliště a střední školy. Hráči během 5 tréninkových dní absolvovali intenzivní program. Každý tréninkový den byl rozdělen na dopolední a odpolední fázi, celkově tedy každý hráč denně strávil na kurtu 4 až 5 hodin. Hlavním cílem soustředění bylo zlepšení technické stránky hráčů a jejich dovedností, dále potom i stránky fyzické a taktické. Vše s ohledem na start nové sezony 2023/24, která propukne úderem měsíce září.

O faktu, že rok co rok má soustředění lepší a kvalitnější úroveň, svědčí i letošní rekordní hráčská účast. Dále jsme také letos poprvé měli zajištěnou kvalitní regeneraci v podobě vlastní vířivky.

Za výborně zajištěné stravování v podobě obědů a večeří děkujeme restauraci Pod Šostýnem v areálu kopřivnického letního koupaliště, které je vzdáleno jen pár stovek metrů od sportovní haly. Jedinou menší černou kaňku za soustředěním vystavilo počasí, kdy volné středeční odpoledne v podobě vyjížďky na kolech muselo být zrušeno z důvodu špatného počasí.

Na závěr děkujeme hráčům za aktivní přístup a všem trenérům v čele s Vaškem Indruchem, Liborem Dostálem, Luďkem Židkem a mnoha dalším za perfektně naplánované soustředění, kdy každý den a každý trénink byl takřka přesně na minuty skvěle rozvržen. Díky dobré předběžné přípravě se během celého týdne nemusel řešit žádný větší problém.

Všem hráčům přejeme hodně štěstí a úspěchů v nadcházející sezoně a věříme, že se všichni společně zase setkáme v srpnu roku 2024 na dalším ročníku herního soustředění BK Kopřivnice.

Více fotek ze soustředění naleznete na našich sociálních sítích - Facebook, Instagram.

Utkání

Aktuální články

Závěr sezony ve znamení úspěchů na mezinárodních i celostátních turnajích

Badmintonová sezona s označením 2023/2024 je u konce. Během první poloviny června se odehrály poslední turnaje, na kterých se našim...

2. kolo družstev žáků v Orlové

V sobotu 25. května se v Orlové hrálo 2. kolo soutěže družstev žáků v naší Severomoravské oblasti.

'Stříbrné' MČR veteránů v Plzni

V sobotu 1. června se v Národním badmintonovém centru v Plzni odehrálo prestižní Mistrovství ČR veteránů, kde jsme měli zastoupení v...