Vítejte na oficiálních webových stránkách Badmintonového klubu Kopřivnice, z.s.

  • Veškeré aktuality a výsledky z turnajů, novinky, zajímavosti a spoustu dalšího najdete na našich sociálních sítích - na Facebooku a na Instagramu.
Přidejte se k nám, sledujte nás a podporujte kopřivnický badminton!

Redakce | | U19 | Družstva | MČR | Junioři

MČR klubů kategorie U19: 13. místo pro naše juniory

V Plzni se v termínu 29. září - 1. října 2023 (pátek - neděle) odehrálo mistrovství ČR klubů juniorské kategorie U19. Na turnaj vyrazilo i naše značně oslabené družstvo juniorů BK Kopřivnice. Tým vedený trenéry Liborem a Tomášem Dostály v základní skupině D čekaly tři těžká utkání proti Astře Praha, Pardubicím a Kometě Brno.

Náš tým U19 nastupoval ve složení žen: Petra Benišová, Petra Závěšická a (teprve 13-letá !!!) Anička Pargačová. A mužů: Libor Raška, Filip Čermák a Adam Kašpárek. Trenéři Libor a Tomáš Dostáli (a vlastně celý tým) se museli obejít bez dvou klíčových hráčů družstva, Natálie Krajčí a Jakuba Rašky, kteří se na turnaj rozhodli necestovat.

V každém utkání mistrovství se hrálo 7 dílčích zápasů - 2x dvouhra mužů, 2x dvouhra žen a po jednom zápase ve čtyřhře mužské, ženské a smíšené. Turnaj jsme zahájili v pátek hodinu po poledni proti týmu Astry Praha. Vítězný zápas si připsali pouze Benišová ve dvouhře a mix Raška L. - Benišová. Pražské Astře jsme tedy podlehli poměrem 2:5 na zápasy. Cesta k lepšímu výsledku vedla přes mužskou a ženskou čtyřhru. Obě dvojice (Čermák a Raška L., Pargačová a Závěšická) však své zápasy prohráli - shodně 13:21 a 19:21.

V pátek v podvečer následovalo další utkání proti Pardubicím. Benišová urvala bod v téžkém zápase dvouhry, druhý bod přidal Raška Libor také ve dvouhře. V dalších zápasech byly Pardubice lepší a zaslouženě si tak došly pro 5 vítězných zápasů. Pro nás to znamenalo v turnaji druhou prohru 2:5.

K poslednímu utkání v základní skupině D jsme nastupovali v sobotu dopoledne proti brněnské Kometě. Utkání jsme prohráli 1:6 na zápasy, jediný bod uhrála Benišová ve dvouhře. Výsledek utkání je bohužel jednoznačný, avšak neodpovídá vyrovnanosti některých zápasů, které jsme při troše štěstí mohli vyhrát my a ne Kometa. Například Filip Čermák ve svém zápase dvouhry prohrál až ve třetím setu 19:21. Podobně dvojice Závěšická, Pargačová, které proti svým soupeřkám prohrály 17:21 ve třetím. Po třech porážkách jsme nakonec v základní skupině D obsadili poslední čtvrté místo (do čtvrtfinále mistrovství postupovaly vždy první 2 týmy z každé ze 4 skupin).

V sobotu odpoledne náš tým nastoupil k závěrečnému utkání na turnaji. K utkání o konečné umístění na MČR v části o 13. až 16. místo. Naším soupeřem byl severočeský tým Super Stars Most. Utkání bylo po celou dobu velice vyrovnané, své zápasy ve dvouhrách zvládly dovést do vítězného konce Petry Benišová a Závěšická. Třetí bod přidal mix Raška L. - Benišová. Naopak mostečtí bodovali v ryze mužských disciplínách - 2 dvouhry a čtyřhra. Utkání za vyrovnaného stavu 3:3 na zápasy dospělo k rozhodujícímu zápasu - ženské čtyřhře. Do ní nastoupily Petra Závěšická a benjamínek celého šampionátu - Anička Pargačová. Holky až na výpadek ve druhém setu zápas zvládly s přehledem a rozhodující bod tak připadl na naši stranu. Most porážíme poměrem 4:3 na zápasy a na MČR klubů juniorské kategorie U19 pro rok 2023 tedy obsazujeme 13. místo.

Závěrem děkujeme všem hráčům (a samozřejmě také trenérům) startujícím na MČR klubů za reprezentaci našeho klubu a města Kopřivnice. Příští rok tento mladý tým, pokud bude startovat v plné síle, tak bude určitě silnější a úspěšnější!

Kompletní výsledky celého MČR klubů U19 2023 najdete zde.

Fotogalerie z MČR klubů na tomto odkaze a také zde.

Utkání

A tým - Dospělí | 2. kolo
OrlováKopřivnice
A tým - Dospělí | 2. kolo
Český TěšínKopřivnice
B tým - Dospělí | 2. kolo
KopřivniceVŠB Ostrava
B tým - Dospělí | 2. kolo
KopřivniceSokol Plesná

Aktuální články

Pozvánka na Vánoční turnaj ve Frenštátě (neděle, 17.12.2023)

Srdečně zveme všechny děti, jejich rodiče a rodinné příslušníky na Vánoční turnaj ve Frenštátě pod Radhoštěm, který se uskuteční...

Parádní výsledky našich hráčů na mezinárodních turnajích

V průběhu listopadu startovali naši hráči a hráčky na prestižních mezinárodních turnajích, na kterých sbírali moc pěkná umístění a...

Úvodní ligový víkend za námi: dvě prohry áčka v 1. lize

O víkendu 28. a 29. října začala svým úvodním prvním kolem nová ligová sezona 2023/2024 družstev dospělých. Náš "A" tým dospělých,...