Vítejte na webových stránkách Badmintonového Klubu Kopřivnice, z.s.

  • Veškeré aktuality a výsledky z turnajů, novinky, zajímavosti a spoustu dalšího najdete na našich sociálních sítích - na Facebooku a na Instagramu.
Přidejte se a sledujte nás a aktivně podporujte kopřivnický badminton!


Archiv

2. kolo družstev žáků v Orlové

V sobotu 25. května se v Orlové hrálo 2. kolo soutěže družstev žáků v naší Severomoravské oblasti.

Ocenění v rámci Sportovce roku města Kopřivnice

Ve středu 15.5. proběhlo v Kulturním domě oceňování nejlepších Sportovců města Kopřivnice za rok 2023! Máme radost, že mezi nejlepšími kolektivy bylo oceněno také naše smíšené A družstvo dospělých.

Konečné 5. místo 'A' týmu dospělých v 1. celostátní lize

V sobotu 24. února 2024 jsme v téměř domácím Pustějově odehráli závěrečné 4. kolo základní části letošní prvoligové sezony - 2023/24. Tým ve složení Lucka Skařupová, Eliška Kelnarová, Martin Slíva, Honza Buček, Jakub Raška, Jakub Sagáčik, Libor Raška si nevedl vůbec špatně, a to i přes absenci dvou klíčových hráčů - Lukasze Cimosze a Petry Benišové!

Skvělý vstup našeho týmu do oblastní soutěže družstev žáků!

Oblastní soutěž družstev žáků kategorie U15 pro rok 2024 začala svým 1. kolem, které se odehrálo v neděli 11. února ve Vendryni. V tomto roce se soutěže družstev žáků účastní hned dvě kopřivnické družstva - 'A' a 'B' teamy. A team vstoupil do nové sezony družstev fantasticky, když odehrál 4 utkání a všechny měly na konci v kolonce vítěz uvedeno - BK Kopřivnice 'A'.

1. liga: výhra a remíza našeho týmu ve 3. kole základní části

V nedalekém Pustějově se v sobotu 6. ledna 2024 odehrálo 3. kolo základní části 1. celostátní ligy - druhé nejvyšší tuzemské soutěže družstev v badmintonu. Skvělé výsledky a výkony podali hráči našeho 'A' týmu dospělých, když remizovali proti favoritovi z Dobrušky a výhru zaznamenali nad pořádajícím družstvem Klimkovice 'B'!

Důležitá výhra prvoligového týmu nad Českým Těšínem

V sobotu 16. prosince se odehrálo 2. kolo 1. celostátní ligy. Náš 'A' tým dospělých cestoval do Českého Těšína, kde sehrál utkání proti Orlové a proti domácímu týmu. Po 2 porážkách v úvodním říjnovém kole proti brněnské Slatině a Montasu HK, již potřeboval bodovat, což se také z části podařilo.

Úvodní ligový víkend za námi: dvě prohry áčka v 1. lize

O víkendu 28. a 29. října začala svým úvodním prvním kolem nová ligová sezona 2023/2024 družstev dospělých. Náš "A" tým dospělých, hrající 1. celostátní ligu - skupinu Východ (druhá nejvyšší tuzemská soutěž), ji začal v Hradci Králové, kde bohužel utrpěl dvě porážky proti domácímu družstvu a týmu SK Brno Slatina "B". Prvoligový tým nastupoval ve složení Petra Benišová, Lucie Skařupová, Eliška Kelnarová, Lukasz Cimosz (Polsko), Martin Slíva, Jakub Sagáčik, Libor Raška a Honza Buček.

MČR klubů kategorie U19: 13. místo pro naše juniory

V Plzni se v termínu 29. září - 1. října 2023 (pátek - neděle) odehrálo mistrovství ČR klubů juniorské kategorie U19. Na turnaj vyrazilo i naše značně oslabené družstvo juniorů BK Kopřivnice. Tým vedený trenéry Liborem a Tomášem Dostály v základní skupině D čekaly tři těžká utkání proti Astře Praha, Pardubicím a Kometě Brno.

V Kopřivnici se bude v příští sezoně hrát 1. celostátní liga

Výkonný výbor Českého badmintonového svazu na svém jednání dne 30. 5. 2023 odsouhlasil úpravu v rozpisu 1. celostátní ligy, která vchází v platnost od příští sezony 2023/2024.

Tato úprava pro nás - Badmintonový klub Kopřivnice, jakožto vítěze 2. ligy v právě skončené sezoně 2022/2023, znamená že v příští sezoně budeme hrát 1. celostátní ligu (druhá nejvyšší soutěž v ČR) - skupina Východ!

Kvalifikace o postup do 1. ligy - 2 prohry pro náš "A" tým dospělých

Kvalifikace o 1. ligu – skupina Východ (pondělí 8. 5. 2023, Brno-Slatina)


Brno-Slatina vs. BK Kopřivnice  6:2
Pardubice vs. BK Kopřivnice  6:2 

"A" tým vyhrál 2. ligu dospělých a bude bojovat o postup do 1. celostátní ligy

V sobotu 18. března 2023 proběhlo v Olomouci ve Sport Centru OMEGA vyvrcholení 2. ligy družstev dospělých – tedy finálové play-off souboje. Badmintonový klub Kopřivnice měl mezi 6 týmy hned dvojnásobné zastoupení – "A" i "B" teamu.

"A" tým dospělých ovládl základní část 2. ligy

3. kolo 2. Ligy družstev dospělých, Olomouc

V sobotu 14. ledna 2023 se v Olomouci odehrálo závěrečné třetí kolo základní části 2. Ligy družstev dospělých.

3 výhry a remíza pro kopřivnické družstva ve 2. Lize dospělých

2. kolo 2. Ligy smíšených družstev dospělých - sezona 2022/23

Sobota 10. prosince 2022

Sportovní hala SOU Kopřivnice

9. místo na MČR družstev dorostu 2022 pro naše dorostenecké družstvo

MČR družstev dorostu 2022

Od pátku 4.11. do neděle 6.11. se v Praze – Štěrboholech odehrálo Mistrovství České republiky družstev dorostu kategorie U19 pro rok 2022.

"Áčko" zahájilo 2. ligu družstev dospělých 3 výhrami, "Béčko" si připsalo jednu

1. KOLO 2. LIGY SMÍŠENÝCH DRUŽSTEV DOSPĚLÝCH

V pátek 28. října 2022 začala nová sezóna 2022/23 ve 2. Lize družstev dospělých, kterou hrají v této sezóně obě kopřivnické družstva dospělých.

Zobrazeno 1–15 z celkem 31

Utkání

Aktuální články

Závěr sezony ve znamení úspěchů na mezinárodních i celostátních turnajích

Badmintonová sezona s označením 2023/2024 je u konce. Během první poloviny června se odehrály poslední turnaje, na kterých se našim...

2. kolo družstev žáků v Orlové

V sobotu 25. května se v Orlové hrálo 2. kolo soutěže družstev žáků v naší Severomoravské oblasti.

'Stříbrné' MČR veteránů v Plzni

V sobotu 1. června se v Národním badmintonovém centru v Plzni odehrálo prestižní Mistrovství ČR veteránů, kde jsme měli zastoupení v...