Vítejte na webových stránkách Badmintonového Klubu Kopřivnice, z.s.

  • Veškeré aktuality a výsledky z turnajů, novinky, zajímavosti a spoustu dalšího najdete na našich sociálních sítích - na Facebooku a na Instagramu.
Přidejte se k nám, sledujte nás a podporujte kopřivnický badminton!


Redakce | | U19 | U15 | GPA | Jednotlivci

Úspěchy na celostátních turnajích GPA U15 a GPA U19

O víkendu 4. a 5. května se odehrály hned dva celostátní turnaje. Na obou hráli naši hráči, v Praze na GPA kategorie U15 se představila Anna Pargačová, v Hradci Králové na GPA kategorie U19 pak hned čtveřice našich - Libor Raška, Petra Závěšická, Jakub Raška a Filip Čermák. Z Prahy si Anička odvezla dvě stříbrné medaile z párových disciplín, v Hradci byli ve čtvrtfinále turnaje Petra a Libor se svými spoluhráči v deblech.

Anička vybojovala v Praze 2. místo ve čtyřhře s Monikou Majerovou (BA Olomouc) a v mixu s Tomášem Klapalem (Rychnov nad Kněžnou). V mixu zvládli náročný třísetový zápas v semifinále proti dvojici z pražského Proseka (Nechvátal, Gerbelová). Ve finále v krásném zápase chybělo trošku štěstíčka, aby zápas otočili na svou stranu. Za prohru 19:21 a 23:25 proti dominantní dvojici této věkové kategorie - Vrchotický, Hermannová, se však není třeba stydět, předvedený výkon byl slibný. V deblu s Mončou pohodově prošly také do finále, v něm soupeřky Hermannová a Fedorková. Zápas opět plný krásných výměn a předvedených výkonů nakonec zase rozhodují koncovky setů - bohužel těsná prohra 17:21 a 19:21 pro Ann s Mončou. Suma sumárum tedy 2 stříbra z párovek, k tomu ještě dělené 5. místo ze dvouhry po prohře ve čtvrtfinále.

Kompletní výsledky GPA U15 v Praze najdete zde.

Fotogalerie z turnaje na odkaze zde.


V Hradci na GPA U19 se představila již dříve zmiňovaná čtveřice. Nejlépe se dařilo v deblech Petře Závěšické s Markétou Dobešovou (Brno Slatina) a Liborovi Raškovi s Ondrou Kaplanem (Pardubice), kteří shodně postoupili do čtvrtfinále turnaje. Zde v zápasech trápili nasazené soupeře a členy juniorských reprezentačních výběrů (dvojice Turoňová - Valentová a Burget - Šolar). Ti nakonec úlohy favoritů zvládli a nepustili naše hráče do semifinálových bojů o medaile. 

Dílčí výhry v 1. kole na turnaji si připsali také Petra s Vojtou Klimešem (Plesná) v mixu, Jakub Raška ve dvouhře a Libor Raška s Marií Wojewodovou (Ostrava) v mixu.

Kompletní výsledky GPA U19, Hradec Králové najdete zde.


Fotogalerie

Další fotografie

Utkání

Aktuální články

2. kolo družstev žáků v Orlové

V sobotu 25. května se v Orlové hrálo 2. kolo soutěže družstev žáků v naší Severomoravské oblasti.

MČR veteránů v Plzni 's příchutí stříbra'

V sobotu 1. června se v Národním badmintonovém centru v Plzni odehrálo prestižní Mistrovství ČR veteránů, kde jsme měli zastoupení v...

Letní srpnové soustředění BK Kopřivnice 2024

Tradiční letní badmintonové soustředění pořádané naším klubem BK Kopřivnice se vrací opět po roce. Tentokrát v termínu 25. až 30....