Vítejte na webových stránkách Badmintonového Klubu Kopřivnice, z.s.

  • Veškeré aktuality a výsledky z turnajů, novinky, zajímavosti a spoustu dalšího najdete na našich sociálních sítích - na Facebooku a na Instagramu.
Přidejte se a sledujte nás a aktivně podporujte kopřivnický badminton!


Redakce | | U19 | U15 | GPA | Jednotlivci

Úspěšné celostátní turnaje GPA U15 a GPA U19

O víkendu 4. a 5. května se odehrály hned dva celostátní turnaje. Na obou hráli naši hráči, v Praze na GPA kategorie U15 se představila Anna Pargačová, v Hradci Králové na GPA kategorie U19 pak hned čtveřice našich - Libor Raška, Petra Závěšická, Jakub Raška a Filip Čermák. Z Prahy si Anička odvezla dvě stříbrné medaile z párových disciplín, v Hradci byli ve čtvrtfinále turnaje Petra a Libor se svými spoluhráči v deblech.

Anička vybojovala v Praze 2. místo ve čtyřhře s Monikou Majerovou (BA Olomouc) a v mixu s Tomášem Klapalem (Rychnov nad Kněžnou). V mixu zvládli náročný třísetový zápas v semifinále proti dvojici z pražského Proseka (Nechvátal, Gerbelová). Ve finále v krásném zápase chybělo trošku štěstíčka, aby zápas otočili na svou stranu. Za prohru 19:21 a 23:25 proti dominantní dvojici této věkové kategorie - Vrchotický, Hermannová, se však není třeba stydět, předvedený výkon byl slibný. V deblu s Mončou pohodově prošly také do finále, v něm soupeřky Hermannová a Fedorková. Zápas opět plný krásných výměn a předvedených výkonů nakonec zase rozhodují koncovky setů - bohužel těsná prohra 17:21 a 19:21 pro Ann s Mončou. Suma sumárum tedy 2 stříbra z párovek, k tomu ještě dělené 5. místo ze dvouhry po prohře ve čtvrtfinále.

Kompletní výsledky GPA U15 v Praze najdete zde.

Fotogalerie z turnaje na odkaze zde.


V Hradci na GPA U19 se představila již dříve zmiňovaná čtveřice. Nejlépe se dařilo v deblech Petře Závěšické s Markétou Dobešovou (Brno Slatina) a Liborovi Raškovi s Ondrou Kaplanem (Pardubice), kteří shodně postoupili do čtvrtfinále turnaje. Zde v zápasech trápili nasazené soupeře a členy juniorských reprezentačních výběrů (dvojice Turoňová - Valentová a Burget - Šolar). Ti nakonec úlohy favoritů zvládli a nepustili naše hráče do semifinálových bojů o medaile. 

Dílčí výhry v 1. kole na turnaji si připsali také Petra s Vojtou Klimešem (Plesná) v mixu, Jakub Raška ve dvouhře a Libor Raška s Marií Wojewodovou (Ostrava) v mixu.

Kompletní výsledky GPA U19, Hradec Králové najdete zde.


Fotogalerie

Další fotografie

Utkání

Aktuální články

Závěr sezony ve znamení úspěchů na mezinárodních i celostátních turnajích

Badmintonová sezona s označením 2023/2024 je u konce. Během první poloviny června se odehrály poslední turnaje, na kterých se našim...

2. kolo družstev žáků v Orlové

V sobotu 25. května se v Orlové hrálo 2. kolo soutěže družstev žáků v naší Severomoravské oblasti.

'Stříbrné' MČR veteránů v Plzni

V sobotu 1. června se v Národním badmintonovém centru v Plzni odehrálo prestižní Mistrovství ČR veteránů, kde jsme měli zastoupení v...