Vítejte na oficiálních webových stránkách Badmintonového klubu Kopřivnice, z.s.

  • Veškeré aktuality a výsledky z turnajů, novinky, zajímavosti a spoustu dalšího najdete na našich sociálních sítích - na Facebooku a na Instagramu.
Přidejte se k nám, sledujte nás a podporujte kopřivnický badminton!

Redakce | | Dospělí | GPA | GPC | Jednotlivci

Turnaje dospělých: Medailové hody v Olomouci a čtvrtfinále na GPA pro Benišovou a Slívu

Během říjnových víkendů odehráli své turnaje dospělí a posbírali na nich i pár slušných výsledků. Od pátku 6. října do neděle 8. října proběhl v Praze celostátní turnaj GPA - Memoriál K. Holobradého 2023. O týden později se v Olomouci konal spojeným turnaj GPC a GPD dospělých.

V Praze startovala trojice hráčů našeho klubu - Petra Benišová, Jakub Raška a Martin Slíva. Nejvíce se nám dařilo ve dvouhrách, kde Petra a Martin dokázali vyhrávat zápasy, ve kterých byli vždy mírnými favority a shodně se jim podařilo postoupit až do čtvrtfinále turnaje (mezi 8 nejlepších hráčů). Petřinu cestu turnajem ukončila ve čtvrtfinále liberecká Šárka Líbalová. Martin ve čtvrtfinále bojoval proti bývalému reprezentantovi ČR a mnohonásobnému účastníkovi ME a MS, Milanu Ludíkovi. Skóre zápasu 16:21 a 17:21 odpovídá velice dobré hře Martina, avšak soupeř předvedl očekávaně ještě o kousek kvalitnější výkon.

V párových disciplínách (v deblech a mixu) se nám již tolik nedařilo a končili jsme již v prvním kole hlavní soutěže nebo již během pátečních kvalifikačních zápasů o postup do hlavní soutěže.

Kompletní výsledky turnaje GPA dospělých - Memoriálu Konstantina Holobradého 2023 v Praze - Vinoři najdete zde.


O týden později - v sobotu 14. října v Olomouci proběhl zdvojený turnaj kategorie dospělých - typu GPC a GPD. Na Hané startovalo o poznání více našich hráčů než v hlavním městě - konkrétně hned 10 (Petra Benišová, Eliška Kelnarová, Martin Slíva, Kuba Sagáčik, Dalibor Tůma, Ondra Chaloupka, Honza Buček, Marek Václavík, Tomáš Dostál a Libor Dostál). A vedli jsme si více než dobře.

V turnaji GPC Petra Benišová vybojovala 2 zlaté medaile - s Martinem vyhrála smíšenou čtyřhru a s Eliškou čtyřhru žen. Honza Buček vyhrál s karvinským Kubou Štefkem čtyřhru mužů. Martin ke zlatu z mixu přidal jesště stříbro ze dvouhry a společně s Kubou Sagáčikem bronz ze čtyřhry.

V turnaji GPD vybojoval 1. místo v mixu Ondra s Karolínou Trnkalovou (Přerov). Ve dvouhře všechny své soupeře porazil Tomáš Dostál a třetí místo přidal i Libor. Stříbro ve čtyřhře na závěr přidali Ondra s Daliborem.


Horní řada (zleva): Honza Buček, Martin Slíva, Petra Benišová, Ondřej Chaloupka, Eliška Kelnarová, Jakub Sagáčik
Spodní řada (zleva): Libor Dostál, Tomáš Dostál, Dalibor Tůma

Utkání

A tým - Dospělí | 2. kolo
OrlováKopřivnice
A tým - Dospělí | 2. kolo
Český TěšínKopřivnice
B tým - Dospělí | 2. kolo
KopřivniceVŠB Ostrava
B tým - Dospělí | 2. kolo
KopřivniceSokol Plesná

Aktuální články

Pozvánka na Vánoční turnaj ve Frenštátě (neděle, 17.12.2023)

Srdečně zveme všechny děti, jejich rodiče a rodinné příslušníky na Vánoční turnaj ve Frenštátě pod Radhoštěm, který se uskuteční...

Parádní výsledky našich hráčů na mezinárodních turnajích

V průběhu listopadu startovali naši hráči a hráčky na prestižních mezinárodních turnajích, na kterých sbírali moc pěkná umístění a...

Úvodní ligový víkend za námi: dvě prohry áčka v 1. lize

O víkendu 28. a 29. října začala svým úvodním prvním kolem nová ligová sezona 2023/2024 družstev dospělých. Náš "A" tým dospělých,...