Vítejte na webových stránkách Badmintonového Klubu Kopřivnice, z.s.

  • Veškeré aktuality a výsledky z turnajů, novinky, zajímavosti a spoustu dalšího najdete na našich sociálních sítích - na Facebooku a na Instagramu.
Přidejte se k nám, sledujte nás a podporujte kopřivnický badminton!


Redakce | | Dospělí | GPA | GPC | Jednotlivci

Turnaje dospělých: Medailové hody v Olomouci a čtvrtfinále na GPA pro Benišovou a Slívu

Během říjnových víkendů odehráli své turnaje dospělí a posbírali na nich i pár slušných výsledků. Od pátku 6. října do neděle 8. října proběhl v Praze celostátní turnaj GPA - Memoriál K. Holobradého 2023. O týden později se v Olomouci konal spojeným turnaj GPC a GPD dospělých.

V Praze startovala trojice hráčů našeho klubu - Petra Benišová, Jakub Raška a Martin Slíva. Nejvíce se nám dařilo ve dvouhrách, kde Petra a Martin dokázali vyhrávat zápasy, ve kterých byli vždy mírnými favority a shodně se jim podařilo postoupit až do čtvrtfinále turnaje (mezi 8 nejlepších hráčů). Petřinu cestu turnajem ukončila ve čtvrtfinále liberecká Šárka Líbalová. Martin ve čtvrtfinále bojoval proti bývalému reprezentantovi ČR a mnohonásobnému účastníkovi ME a MS, Milanu Ludíkovi. Skóre zápasu 16:21 a 17:21 odpovídá velice dobré hře Martina, avšak soupeř předvedl očekávaně ještě o kousek kvalitnější výkon.

V párových disciplínách (v deblech a mixu) se nám již tolik nedařilo a končili jsme již v prvním kole hlavní soutěže nebo již během pátečních kvalifikačních zápasů o postup do hlavní soutěže.

Kompletní výsledky turnaje GPA dospělých - Memoriálu Konstantina Holobradého 2023 v Praze - Vinoři najdete zde.


O týden později - v sobotu 14. října v Olomouci proběhl zdvojený turnaj kategorie dospělých - typu GPC a GPD. Na Hané startovalo o poznání více našich hráčů než v hlavním městě - konkrétně hned 10 (Petra Benišová, Eliška Kelnarová, Martin Slíva, Kuba Sagáčik, Dalibor Tůma, Ondra Chaloupka, Honza Buček, Marek Václavík, Tomáš Dostál a Libor Dostál). A vedli jsme si více než dobře.

V turnaji GPC Petra Benišová vybojovala 2 zlaté medaile - s Martinem vyhrála smíšenou čtyřhru a s Eliškou čtyřhru žen. Honza Buček vyhrál s karvinským Kubou Štefkem čtyřhru mužů. Martin ke zlatu z mixu přidal jesště stříbro ze dvouhry a společně s Kubou Sagáčikem bronz ze čtyřhry.

V turnaji GPD vybojoval 1. místo v mixu Ondra s Karolínou Trnkalovou (Přerov). Ve dvouhře všechny své soupeře porazil Tomáš Dostál a třetí místo přidal i Libor. Stříbro ve čtyřhře na závěr přidali Ondra s Daliborem.


Horní řada (zleva): Honza Buček, Martin Slíva, Petra Benišová, Ondřej Chaloupka, Eliška Kelnarová, Jakub Sagáčik
Spodní řada (zleva): Libor Dostál, Tomáš Dostál, Dalibor Tůma

Utkání

Aktuální články

2. kolo družstev žáků v Orlové

V sobotu 25. května se v Orlové hrálo 2. kolo soutěže družstev žáků v naší Severomoravské oblasti.

MČR veteránů v Plzni 's příchutí stříbra'

V sobotu 1. června se v Národním badmintonovém centru v Plzni odehrálo prestižní Mistrovství ČR veteránů, kde jsme měli zastoupení v...

Letní srpnové soustředění BK Kopřivnice 2024

Tradiční letní badmintonové soustředění pořádané naším klubem BK Kopřivnice se vrací opět po roce. Tentokrát v termínu 25. až 30....