Vítejte na webových stránkách Badmintonového Klubu Kopřivnice, z.s.

  • Veškeré aktuality a výsledky z turnajů, novinky, zajímavosti a spoustu dalšího najdete na našich sociálních sítích - na Facebooku a na Instagramu.
Přidejte se a sledujte nás a aktivně podporujte kopřivnický badminton!


Redakce | | Dospělí | GPA | GPC | Jednotlivci

Turnaje dospělých: Medailové hody v Olomouci a čtvrtfinále na GPA pro Benišovou a Slívu

Během říjnových víkendů odehráli své turnaje dospělí a posbírali na nich i pár slušných výsledků. Od pátku 6. října do neděle 8. října proběhl v Praze celostátní turnaj GPA - Memoriál K. Holobradého 2023. O týden později se v Olomouci konal spojeným turnaj GPC a GPD dospělých.

V Praze startovala trojice hráčů našeho klubu - Petra Benišová, Jakub Raška a Martin Slíva. Nejvíce se nám dařilo ve dvouhrách, kde Petra a Martin dokázali vyhrávat zápasy, ve kterých byli vždy mírnými favority a shodně se jim podařilo postoupit až do čtvrtfinále turnaje (mezi 8 nejlepších hráčů). Petřinu cestu turnajem ukončila ve čtvrtfinále liberecká Šárka Líbalová. Martin ve čtvrtfinále bojoval proti bývalému reprezentantovi ČR a mnohonásobnému účastníkovi ME a MS, Milanu Ludíkovi. Skóre zápasu 16:21 a 17:21 odpovídá velice dobré hře Martina, avšak soupeř předvedl očekávaně ještě o kousek kvalitnější výkon.

V párových disciplínách (v deblech a mixu) se nám již tolik nedařilo a končili jsme již v prvním kole hlavní soutěže nebo již během pátečních kvalifikačních zápasů o postup do hlavní soutěže.

Kompletní výsledky turnaje GPA dospělých - Memoriálu Konstantina Holobradého 2023 v Praze - Vinoři najdete zde.


O týden později - v sobotu 14. října v Olomouci proběhl zdvojený turnaj kategorie dospělých - typu GPC a GPD. Na Hané startovalo o poznání více našich hráčů než v hlavním městě - konkrétně hned 10 (Petra Benišová, Eliška Kelnarová, Martin Slíva, Kuba Sagáčik, Dalibor Tůma, Ondra Chaloupka, Honza Buček, Marek Václavík, Tomáš Dostál a Libor Dostál). A vedli jsme si více než dobře.

V turnaji GPC Petra Benišová vybojovala 2 zlaté medaile - s Martinem vyhrála smíšenou čtyřhru a s Eliškou čtyřhru žen. Honza Buček vyhrál s karvinským Kubou Štefkem čtyřhru mužů. Martin ke zlatu z mixu přidal jesště stříbro ze dvouhry a společně s Kubou Sagáčikem bronz ze čtyřhry.

V turnaji GPD vybojoval 1. místo v mixu Ondra s Karolínou Trnkalovou (Přerov). Ve dvouhře všechny své soupeře porazil Tomáš Dostál a třetí místo přidal i Libor. Stříbro ve čtyřhře na závěr přidali Ondra s Daliborem.


Horní řada (zleva): Honza Buček, Martin Slíva, Petra Benišová, Ondřej Chaloupka, Eliška Kelnarová, Jakub Sagáčik
Spodní řada (zleva): Libor Dostál, Tomáš Dostál, Dalibor Tůma

Utkání

Aktuální články

Závěr sezony ve znamení úspěchů na mezinárodních i celostátních turnajích

Badmintonová sezona s označením 2023/2024 je u konce. Během první poloviny června se odehrály poslední turnaje, na kterých se našim...

2. kolo družstev žáků v Orlové

V sobotu 25. května se v Orlové hrálo 2. kolo soutěže družstev žáků v naší Severomoravské oblasti.

'Stříbrné' MČR veteránů v Plzni

V sobotu 1. června se v Národním badmintonovém centru v Plzni odehrálo prestižní Mistrovství ČR veteránů, kde jsme měli zastoupení v...