Vítejte na webových stránkách Badmintonového Klubu Kopřivnice, z.s.

  • Veškeré aktuality a výsledky z turnajů, novinky, zajímavosti a spoustu dalšího najdete na našich sociálních sítích - na Facebooku a na Instagramu.
Přidejte se a sledujte nás a aktivně podporujte kopřivnický badminton!


Redakce | | Dospělí | Družstva | 2. liga | 1. liga

Úvodní ligový víkend za námi: dvě prohry áčka v 1. lize

O víkendu 28. a 29. října začala svým úvodním prvním kolem nová ligová sezona 2023/2024 družstev dospělých. Náš "A" tým dospělých, hrající 1. celostátní ligu - skupinu Východ (druhá nejvyšší tuzemská soutěž), ji začal v Hradci Králové, kde bohužel utrpěl dvě porážky proti domácímu družstvu a týmu SK Brno Slatina "B". Prvoligový tým nastupoval ve složení Petra Benišová, Lucie Skařupová, Eliška Kelnarová, Lukasz Cimosz (Polsko), Martin Slíva, Jakub Sagáčik, Libor Raška a Honza Buček.

Novou sezonu jsme zahájili v sobotu krátce po poledni. Prvním soupeřem byl tým Brno Slatina "B". V tomto utkání jsme podlehli soupeři 3:5 na zápasy. Body uhráli Lukasz v singlu a deblové dvojice Slíva - Sagáčik a Benišová - Kelnarová. Co více k tomuto utkání dodat. Snad jen to, že jsme mohli v pohodě uhrát remízu nebo dokonce ho celé vyhrát. Všechny vyrovnané zápasy, o jejichž vítězi se rozhodovalo až ve třetím rozhodujícím setu, tak bohužel ovládl náš soupeř. Lucka ve dvouhře prohrála proti slovenské hráčce hájící brněnské barvy - Slobodové až 20:22 ve třetím. Třetí sety také nezvládli dohrát do vítězného konce Lukasz s Eliškou v mixu proti silné dvojici Ludík - Klapalová a rovněž Martin ve dvouhře proti matadorovi Vícenovi. Suma sumárum tedy konečný výsledek 3:5 s hodně hořkou příchutí, víme že jsme proti favorizovanému Brnu měli na víc.

Pár desítek minut po skončení utkání proti Brnu jsme nastoupili do druhého utkání proti domácímu družstvu TJ Montas Hradec Králové. Průběh utkání byl podobný jako proti Brnu. Body opět vybojovali Lukasz ve dvouhře a dvojice Benišová - Kelnarová v deblu. Další zápasy již šly ve prospěch soupeřů a konečný výsledek z našeho pohledu tedy je 2:6. Symbolem utkání (stejně jako v předchozím utkání) jsou opět nezvládnuté vyrovnané zápasy, které jsme nedokázali uhrát v naši výhru. Lucka opět prohrává až v koncovce rozhodujícího setu proti Kuchové. Martin rovněž ve třech prohrává dvouhru proti Burgetovi. Svůj zápas čtyřhry prohrávají proti hradecké dvojice Burget - Šolar 18:21 ve třetím i Martin s Liborem. Aby toho nebylo málo, tak prohráváme i vyrovnaný a krásný zápas v mixu v podání Lukasze a Petry.

Moc šťastná sobota to pro nás zrovna nebyla. Věříme že jsme si nováčkovskou daň v 1. lize již vybrali a v dalších kolech budeme zvládat vyrovnané zápasy přiklánět na naši stranu a připíšeme si i lepší výsledky.

V průběžné tabulce 1. celostátní ligy nám po úvodním kole patří s 2 uhranými body předposlední 8. místo.

Kompletní výsledky utkání, průběžnou tabulku a další informace k 1. lize naleznete zde.

Na závěr k 1. lize děkujeme vám všem za obrovskou podporu a také všem našim sponzorům a partnerům, bez jejichž podpory a přízně bychom v 1. lize nemohli vůbec nastupovat.


V sobotu 28. října proběhlo také úvodní kolo 2. ligy, ve které nastupuje kopřivnický "B" team. Ten sehrál v domácím prostředí Sportovní haly místní odborné střední školy a učiliště hned 3 týmová utkání. Hráli jsme proti Opavě, Přerovu a Ostravě. V prvním utkání jsme porazili Opavu poměrem 6:2 na zápasy, následně jsme 3:5 nestačili na Přerov a na závěr jsme 6:2 porazili družstvo Ostrava Badminton Klub. V průběžné tabulce tak po prvním odehraném kole 2. ligy našemu "béčku" patří pěkné 2. místo se 7 uhranými body.

Kompletní výsledky utkání, průběžnou tabulku a další informace ke 2. lize naleznete zde.


Příští (druhé) ligové kolo je na programu víkend před vánočními svátky, tedy 16. a 17. prosince. "A" tým v 1. lize zajíždí do Českého Těšína a sehraje tam utkání proti domácímu týmu a proti Orlové. Béčko hraje 2. ligu znovu v domácím prostředí.

Utkání

Aktuální články

Závěr sezony ve znamení úspěchů na mezinárodních i celostátních turnajích

Badmintonová sezona s označením 2023/2024 je u konce. Během první poloviny června se odehrály poslední turnaje, na kterých se našim...

2. kolo družstev žáků v Orlové

V sobotu 25. května se v Orlové hrálo 2. kolo soutěže družstev žáků v naší Severomoravské oblasti.

'Stříbrné' MČR veteránů v Plzni

V sobotu 1. června se v Národním badmintonovém centru v Plzni odehrálo prestižní Mistrovství ČR veteránů, kde jsme měli zastoupení v...