Vítejte na webových stránkách Badmintonového Klubu Kopřivnice, z.s.

  • Veškeré aktuality a výsledky z turnajů, novinky, zajímavosti a spoustu dalšího najdete na našich sociálních sítích - na Facebooku a na Instagramu.
Přidejte se a sledujte nás a aktivně podporujte kopřivnický badminton!


Redakce | | Dospělí | Družstva | 2. liga | 1. liga

Konečné 5. místo 'A' týmu dospělých v 1. celostátní lize

V sobotu 24. února 2024 jsme v téměř domácím Pustějově odehráli závěrečné 4. kolo základní části letošní prvoligové sezony - 2023/24. Tým ve složení Lucka Skařupová, Eliška Kelnarová, Martin Slíva, Honza Buček, Jakub Raška, Jakub Sagáčik, Libor Raška si nevedl vůbec špatně, a to i přes absenci dvou klíčových hráčů - Lukasze Cimosze a Petry Benišové!

S brněnským týmem Fsps MU jsme remizovali 4:4 na zápasy, s TJ Polabiny Pardubice jsme těsně padli poměrem zápasů 3:5.

BK Kopřivnice  vs.  Fsps MU Brno 'B'  4:4

- bodovali: Martin Slíva, Jakub Raška a Lucka Skařupová ve dvouhrách a debl Skařupová - Kelnarová


BK Kopřivnice  vs.  TJ Sokol Polabiny Pardubice  3:5

- bodovali: Martin Slíva a Lucka Skařupová ve dvouhrách a debl Slíva - Sagáčik


V konečné tabulce skupiny Východ 1. celostátní ligy nám tak patří coby nováčkovi 1. ligy (po loňském postupu ze 2. ligy) celkově krásné 5. místo!!

Sezona 2023/24 pro nás tak končí po základní části soutěže, do play - off 1. ligy jdou pouze první 2 týmy z každé ze dvou skupin, poslední 9. tým tabulky bude bojovat v baráži o udržení soutěže. V letošní sezoně jsme sehráli 8 utkání s bilancí 2 výhry, 2 remízy a 4 prohry, posbírali jsme 14 bodů do prvoligové tabulky, což stačilo na již zmiňované 5. místo z celkem 9 startujících družstev.

Děkujeme všem hráčům našeho 'A' týmu dospělých, kteří zasáhli do letošní sezony (konkrétně: Eliška Kelnarová, Petra Benišová, Lucie Skařupová, Martin Slíva, Lukasz Cimosz, Jan Buček, Jakub Sagáčik, Libor Raška, Jakub Raška) za předvedené výkony a za krásnou, po mírných rozpacích na začátku nakonec i povedenou, sezonou.

Velké díky patří rovněž také všem našim sponzorům a partnerům, bez nich by to nešlo!

Kompletní výsledky všech utkání v celé sezoně, tabulku a hráčské statistiky 1. celostátní ligy najdete ZDE.

Článek o základní části 1. celostátní ligy na webu czechbadminton.cz najdete ZDE.


Ve stejný den jako závěrečné kolo základní části 1. ligy se hrálo také play - off 2. ligy v Olomouci, ve které se představil náš B tým dospělých. Ve čtvrtfinále play - off náš druholigový tým zvládl přehrát družstvo VŠB TU Ostrava poměrem 5:3 na zápasy. V semifinále pak nestačil na favorita soutěže a pozdějšího celkového vítěze 2. ligy - domácí tým BA Olomouc "A". Po prohraném semifinálovém utkání čekalo naše "béčko" ještě utkání o 3. místo v soutěži, ke kterému nastoupilo proti týmu TJ Sokol Klimkovice "C". Utkání to bylo vyrovnané, nakonec více vítězných zápasů zvládli urvat naši soupeři a mohli se tak radovat z výhry 5:3. Kopřivnickému "béčku" tak patří v sezoně 2023/24 ve 2. lize bramborové 4. místo!

Více info o 2. lize družstev dospělých, kompletní výsledky atd. najdete zde.


Fotogalerie

Další fotografie

Utkání

Aktuální články

Závěr sezony ve znamení úspěchů na mezinárodních i celostátních turnajích

Badmintonová sezona s označením 2023/2024 je u konce. Během první poloviny června se odehrály poslední turnaje, na kterých se našim...

2. kolo družstev žáků v Orlové

V sobotu 25. května se v Orlové hrálo 2. kolo soutěže družstev žáků v naší Severomoravské oblasti.

'Stříbrné' MČR veteránů v Plzni

V sobotu 1. června se v Národním badmintonovém centru v Plzni odehrálo prestižní Mistrovství ČR veteránů, kde jsme měli zastoupení v...