• Veškeré aktuality, výsledky z turnajů, novinky, zajímavosti, apod. naleznete na našich sociálních sítích - na Facebooku Instagramu
Přidejte se k nám a sledujte nás!

Redakce | | U17 | GPB | Jednotlivci | Junioři

Zlatá tečka za sezonou na GPB U17 v podání Libora Rašky

Jedním z posledních turnajů, který se v sezoně 2022/2023 odehrál, byl republikový turnaj GPB kategorie U17, který o víkendu 3. a 4. června 2023 pořádal klub TJ Sokol Dobruška. Na turnaj vyrazili i kopřivničtí hráči Libor Raška, Jakub Raška, Natálie Krajčí a trenér Martin Slíva.

Turnaj se nám povedl poměrně slušně a domů jsme odjížděli se ziskem hned 3 medailí. Libor Raška společně s pardubickým Ondrou Kaplanem vybojovali zlaté medaile v mužské čtyřhře a Libor přidal ještě bronzovou medaili v mixu s Maruškou Wojewodovou (B.O. Chance Ostrava). Poslední medaili, taktéž bronzovou, vybojovala Naty Krajčí s M. Wojewodovou v ženské čtyřhře. Kuba Raška, který se vracel do turnajů, po vážném zranění, nastoupil jen do párových disciplín a konečná pro něj byla vždy ve čtvrtfinále.

Přidáváme i turnajové hodnocení z pohledu trenéra Martina Slívy:

" Turnaj hodnotím poměrně pozitivně. Získali jsme hned 3 medaile, Libor s Ondrou předvedli kvalitní agresivní deblovou hru, díky které zvládli vyhrát těžké zápasy v semifinále a finále turnaje a zaslouženě celý turnaj vyhráli. Kuba Raška s Vaškem Burkovcem (ve čtvrtfinálovém zápase) se bohužel drželi předem stanovené taktiky pouze v prvním setu a nakonec odešli poraženi s pozdějšími finalisty. V mixu nejdříve Libor s Maruškou W. přehráli ve čtvrtfinále Kubu s Malvínou Skrčenou. V semifinále pak na Libora s Maruškou čekala velká bitva proti dvojici Kaplan/Czajová. Zápas plný krásných výměn rozhodla 2. půlka 3. setu, kdy Libor s Maruškou nedokázali dotáhnout nadějně rozehraný zápas do vítězného konce a prohráli tento set 19:21 a přišli o možnost bojovat o celkové vítězství v turnaji.  

Naty bohužel ve svých zápasech, kvůli zdravotním problémům a slabé kondiční připravenosti, nemohla podávat 100% výkony, což se jako velký problém projevilo především ve dvouhře. Ve čtyřhře to bylo o něco lepší, kdy se s Maruškou probily těžkým zápasem 1. kola až do semifinále, kde nechybělo mnoho, aby proti dvojici Osičková, Mikešová - členky reprezentace ČR do 17 let, šly do třetího setu. Bohužel příliš jednoduchých nevynucených chyb v koncovce druhého setu nám tuto možnost vzalo. Kuba se vracel do turnajů po vážnějším zranění a na jeho výkonech a hře bylo patrné, že si dává především pozor na to, aby se opětovně nezranil.

Všem hráčům bych chtěl popřát, aby si během léta dali do kupy své menší i větší bolístky a zranění, tak aby mohli na podzim a v celé příští sezoně podávat své nejlepší výkony, které nebudou limitovány zraněními. Martin "

Na závěr přejeme všem pěkné léto a společně se uvidíme zase na srpnových přípravných herních campech před novou sezonou, která začne v září.

Kompletní výsledky z turnaje GPB U17 v Dobrušce najdete zde.

Fotogalerie z turnaje zde.

Utkání

Aktuální články

Zářijový úvod sezóny patřil celostátním turnajům GPA a GPB juniorů i dospělých

Začátek nového školního roku znamená také - mimo jiné - začátek nové badmintonové sezóny, tentokrát té s označením 2023/24. Hned v...

Herní soustředění BK Kopřivnice

Týden od 7. do 11. srpna 2023 (pondělí až pátek) patřil letnímu hernímu soustředění, které každoročně pořádá a organizuje náš...

První zkušenosti z mezinárodní scény pro Aničku Pargačovou

Naše hráčka Anička Pargačová vyjela na turnaj do chorvatské Opatije, kategorie U15, který se konal 19. až 21. května 2023. Na turnaji se...