Vítejte na webových stránkách Badmintonového Klubu Kopřivnice, z.s.

  • Veškeré aktuality a výsledky z turnajů, novinky, zajímavosti a spoustu dalšího najdete na našich sociálních sítích - na Facebooku a na Instagramu.
Přidejte se k nám, sledujte nás a podporujte kopřivnický badminton!


Redakce | | U15 | Mezinárodní | Jednotlivci | Mládež

První zkušenosti z mezinárodní scény pro Aničku Pargačovou

Naše hráčka Anička Pargačová vyjela na turnaj do chorvatské Opatije, kategorie U15, který se konal 19. až 21. května 2023. Na turnaji se hrál singl ve tříčlenné skupině, kde na Aničku čekala hráčka Romana Maláčová ze Slovenska a Arijalda Mustafić ze Slovinska. První jmenovanou Anička porazila 21:8 a 21:10.

S Mustafić Anička bojovala o první místo ve skupině a bohužel prohrála 20:22 a 10:21. Tímto výsledkem se Anička umístila na druhém místě ve skupině a nepostoupila do závěrečného pavouka.
Následovala čtyřhra se spoluhráčkou Sofií Kerplovou z Liberce. Bohužel se na hráčkách podepsala jejich nesehranost (hrály spolu úplně poprvé) a prohrály v prvním kole s rakouským párem Mia Gindulin a Aimee Tran 12:21 a 16:21.

V mixu byl Aničce přidělen hráč z Rumunska Denis Stefan Scarlat. Poprvé se potkali až na kurtě. I přesto si poradili s párem Michaela Fedorková a Jan Vladimír Stružka 13:21, 21:10 a 21:12. Následoval pár z Maďarska Felix Tragust Atz a Nadia Malleier 21:12, 21:5. Ve čtvrtfinále narazili na pozdější vítěze celého turnaje v mixu U15 opět z Rumunska. Maxim Iacob a Andreea Costache - 10:21 a 11:21.
 
Byly to první cenné zkušenosti na mezinárodním poli a už se těšíme na další mezinárodní turnaj tentokrát hraný Praze, kde bude Anička sbírat další cenné zkušenosti.

V této části sezóny ještě Anička absolvovala druhý mezinárodní turnaj. Tentokrát v Praze ve dnech 1. - 4. 6. 2023. Opět se ve dvouhře hrálo ve skupinách. Anička měla ve skupině českou hráčku Adélu Gnanonou a tureckou hráčku Emine Gül Kocaoğlu. První jmenovanou porazila 21:13 a 21:7 a s Turkyní Anička prohrála 11:21 a 14:21. Díky prohře Anička nepostoupila ze skupiny.
 
Ve čtyřhře měla Anička s parťačkou Elen Absatzovou z Přerova smůlu na los. Hned v prvním kole narazily na pozdější vítězky celého deblového pavouka Terezu Grznárovou a Angličanku Laavanya Kirushanthan, a to 8:21 a 7:21.

V mixu Anička hrála se stálým partnerem Timonem Krejčiříkem (Přerov) a narazili na turecký pár Beytullah Örentepe a Emine Gül Kocaoğlu, 9:21 a 22:24.

Děkujeme trenérovi Liborovi Dostálovi, že s Aničkou absolvoval pražský turnaj. A jeho poznatek je, že v Praze neseženete zubní pohotovost. Ale nakonec to i tak zvládl a zubaře v Praze navštívil :)

Teď už všem přejeme hezké prázdniny, letní odpočinek a plno sil do druhé poloviny badmintonové sezony. Na kurtech se potkáme na letních kempech :)

Hanka Pargačová

Fotogalerii z turnaje v Chorvatsku (19. - 21. 5. 2023) najdete zde - Den 1. (pátek) a Den 2. (sobota).

Fotogalerii z turnaje v Praze najdete zde (1. - 4. 6. 2023).

Utkání

Aktuální články

Ocenění v rámci Sportovce roku města Kopřivnice

Ve středu 15.5. proběhlo v Kulturním domě oceňování nejlepších Sportovců města Kopřivnice za rok 2023! Máme radost, že mezi...

Úspěchy na celostátních turnajích GPA U15 a GPA U19

O víkendu 4. a 5. května se odehrály hned dva celostátní turnaje. Na obou hráli naši hráči, v Praze na GPA kategorie U15 se představila...

Letní srpnové soustředění BK Kopřivnice 2024

Tradiční letní badmintonové soustředění pořádané naším klubem BK Kopřivnice se vrací opět po roce. Tentokrát v termínu 25. až 30....