Vítejte na webových stránkách Badmintonového Klubu Kopřivnice, z.s.

  • Veškeré aktuality a výsledky z turnajů, novinky, zajímavosti a spoustu dalšího najdete na našich sociálních sítích - na Facebooku a na Instagramu.
Přidejte se a sledujte nás a aktivně podporujte kopřivnický badminton!


Redakce |

BK Kopřivnice na All England Open 2024

Osm zástupců našeho klubu vyrazilo během března na pár dní pryč z republiky a jejich cílem byla Anglie. Zde také navštívili coby diváci mj. další ročník nejstaršího a nejslavnějšího badmintonového turnaje na světě - Yonex All England Open 2024, který se odehrál v Birminghamu v týdnu od 11. do 17. března.

Naši zástupci byli přímo v hale přítomni na páteční čtvrtfinálové a sobotní semifinálové zápasy turnaje, který nabídl pouze to nejlepší, co současný světový badminton nabízí. Svou podporu vyjádřili především pár evropským hráčům a párům, kteří se probojovali do závěrečných bojů turnaje. V enormní konkurenci hráčů z asijských zemí se jich naštěstí hrstka našla, nakonec dokonce Španělka Carolina Marin dokázala celý turnaj vyhrát.

Zápasy byly úžasné, plné neskutečných výměn a fantastického badmintonu. Také zcela zaplněná birminghamská Utilita Arena, především během sobotních semifinále udělala své. Přibližně 15 tisíc fanoušků v hale na badminton, to je věc, kterou v Evropě vidíte jen zřídka, a u nás pak už vůbec.

Proto všem badmintonovým fanouškům a příznivcům můžeme jen vřele doporučit, aby někdy vycestovali na takto velký turnaj té nejvyšší světové úrovně... Zážitek je slovy jen těžce popsatelný, stojí to za to!

Kompletní výsledky All England Open 2024 najdete zde.


Fotogalerie

Další fotografie

Utkání

Aktuální články

Závěr sezony ve znamení úspěchů na mezinárodních i celostátních turnajích

Badmintonová sezona s označením 2023/2024 je u konce. Během první poloviny června se odehrály poslední turnaje, na kterých se našim...

2. kolo družstev žáků v Orlové

V sobotu 25. května se v Orlové hrálo 2. kolo soutěže družstev žáků v naší Severomoravské oblasti.

'Stříbrné' MČR veteránů v Plzni

V sobotu 1. června se v Národním badmintonovém centru v Plzni odehrálo prestižní Mistrovství ČR veteránů, kde jsme měli zastoupení v...