Oblastní přebor 28.1.2018 SC Fajne Ostrava

29.01.2018 - 06:11

V neděli 28. ledna proběhl krajský přebor kategorie dospělých, protentokrát znovu v Ostravě. Mezi kopřivnickými reprezentanty se představili hráči Jakub Sagáčik, Martin Slíva a hráčky Eliška Kelnarová a nakonec i Anna Škarková.

Po vyhlášení, prvních hráčských duelů smíšené čtyřhry, se na kurtech představily páry: Kelnarová – Slíva, Sagáčik – Davidová a Škarková – Tomala. Náš první pár, složený čistě z kopřivnických hráčů se utkal v prvním kole proti finálovému páru Fukalová – Kufa. Prohra zajistila soupeřům postup do druhého kola. Tam na ně totiž čekali odhodlaní, znovu sehraní hráči Sagáčik – Davidová. Ti však na vítězný konec ve třetím setu nedosáhli. I přes to si ale odvezli nejlepší výsledek ze smíšené čtyřhry z kopřivnické posádky. Poslední zmíněný pár Škarková – Tomala "dostali" hned v prvním kole vítěze turnaje Somerlíka s Tomalovou. I přesto je však nutné dodat, že takováto zkušenost – hrát zápas s extraligovými hráči – se nenaskytne jen tak.

Dvouhra jak žen, tak mužů byla pro náš tým nejúspěšnější disciplínou. Začněme tedy dvouhrou mužů. V ní se opět představili hráči Slíva a Sagáčik. Martin Slíva si v prvních dvou kolech se soupeři poradil velice lehce. Třetí kolo však přineslo Martinovi velice obávaného soupeře Jaroslava Chlubnu, který ho na posledních turnajích většinou přiměl k porážce. Obavy z prohry byly však brzy vyloučeny a Martina čekala další nelehká překážka – Petr Tomala. Zde bylo nakonec jeho klání ukončeno moc pěkným výsledkem 3. - 4. příčky společně s Jakubem Sagáčikem.

Kuba se potýkal v průběhu turnaje se značným fyzickým vyčerpáním. Zejména to se stalo také jednou z hlavních příčin závěrečné prohry v semifinále dvouhry s Adamem Blaníkem z Orlové. Blaník se posléze stal celkovým vítězem dvouhry mužů.

Eliška Kelnarová a Anna Škarková taktéž na turnaji bojovaly v této disciplíně. Jak Elišku, tak i Aničku potkalo jako jediné hráčky předkolo. Na první pohled pro Aničku ne moc pěkný los přinesl nakonec výhru jak v prvním, tak v druhém kole po výhře s velkou skórovou rezervou nad Beatu Fukalovou, čímž si zajistila společně s jistým 3. - 4. místem také následný duel o finále. Ten nastal hned posléze proti reprezentantce z Orlové – Nele Němcové. Jako pro Martina Slívu Jaroslav Chlubna, tak je pro Aničku velice obávanou soupeřkou Nela. První vítězný set přinesl pozitivní přístup do setu následujícího. Ten byl v průběhu velice těsný, avšak koncovka Aničce dost utekla a naděje úspěchu v druhém setu se velice brzo rozplynula. Anička se bohužel už ve třetím setu nedokázala znovu vrátit do původního tempa a prohrála tedy v poměru setů 1:2.

Avšak teď se přesuňme k hlavní aktérce naší výpravy, a to k Elišce Kelnarové. Ta po proplynutí prvními hracími koly stála tváří v tvář několikanásobné krajské přebornici Renatě Hánové. Dovolte mi, abych odcitovala pozápasové dojmy Eliščiné soupeřky: "Ach, těžko se hraje proti takové soupeřce. Já to vždycky pustila, lajna. A to ne jen párkrát. Vždycky!" Boj pochopitelně skončil úspěchem Elišky, konkrétně po 3 setech 2:1. Na Elišku tedy čekalo finále a v něm Nela. Od první výměny šlo jasně vidět, že zápasů už bylo dost a k naší hráčce se už síly nedostávaly. Eliška se tedy po dvou setech rozloučila s vybojovaným 2. místem a (po následném zjištění) postupem na MČR dospělých v této disciplíně.

Jak by se dala pár slovy charakterizovat zbývající disciplína? Mletí z posledního? Mrtví na kurtu? Fyzické úmrtí v přímém přenosu? Každopádně mládenci – Sagáčik, Slíva – prohráli v prvním kole. Tedy na rozdíl od naší úspěšné hráčky Elišky Kelnarové, která po boku Nely Němcové ve čtyřhře žen zvítězila. Anna Škarková čtyřhru žen neabsolvovala.

Je třeba dodat i výsledek Jakuba Hurty, který se ve dvouhře i přes veškerou snahu nedokázal probojovat do druhého kola.

Co tedy sdělit závěrem? Turnaj byl pro náš kopřivnický oddíl velice úspěšným a pro hráče obohacujícím. A hlavně, opět jsme dokázali, že i Kopřivničtí mohou na turnajích zazářit.

Přeborníky Moravskoslezského kraje se tedy pro rok 2018 stali: Somerlík – Tomalová, Nela Němcová, Adam Blaník a Benbenk J. – Benbenek V.

Gratulujeme vítězům a přejeme hodně štěstí na samotném MČR, ve kterém budou hrdě reprezentovat náš kraj.

Anička Š.

Odběr novinek
Novinky
 • Pozvánka na Valnou hromadu klubu BK Kopřivnice z.s.
  Napsáno 09.05.2018 - 18:20
 • Memoriál Ivana Škáchy, Liberec, 21.4.2018
  Napsáno 08.05.2018 - 14:27
 • GPB U19 Pardubice, 31.3.-1.4.2018
  Napsáno 08.05.2018 - 14:08
 • Finálové kolo 2. ligy dospělých, Olomouc 17.3.2018
  Napsáno 20.03.2018 - 07:44


Sponzoři
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner