I.liga - 5.kolo

05.03.2014 - 19:51

Dne 22.2.2014 se konalo závěrečné finálové kolo 1. Ligy. Původně domácí  Kopřivnice nesehnala halu, a proto se všichni museli odebrat zpět do Brna, jako předešlé kolo. Naši se neměli téměř čeho obávat. K udržení jim stačilo velice málo. I přes jisté posily ostatních celků však „A“ tým nezaváhal. Jako první jim opět přišly pod ruce Ivančice.

Za ně zde nastoupil i David Pokorný, který kopřivnickým boj trochu zkomplikoval. Ale i přes to, že urval bod přes do té doby neporaženého singlistu Ptáčka a také v mixu, Kopřivnice měla stále trochu navrch. Ivančicím se podařil získat ještě třetí bod, když bojovník Jarda Hývnar, přes pěkně rozehraný zápas proti Vovesovi, byl nakonec  nucen po zranění zápas pustit. Následně opouštěl halu na nosítkách sanitního vozu za mohutného potlesku všech v hale. I tak však Kopřivnice – Ivančice nakonec 5:3.

Další soupeř byla Dobruška. Ani s posilami náš tým porazit nedokázali. Všechny vyhrané dvouhry, kde stojí za zmínku výkon kapitána Marka Václavíka, který rozsekal Miroslava Skočdopole a oplatil mu tak porážku z minulého kola. Další výhra na konto dosud neporaženého páru Ptáček, Hanzelka a také ženských bojovnic  Janošová, Bajerová, které zvítězily na tři sety. Ondra s Markem na své soupeře ve čtyřhře bohužel nestačili. Krásný souboj se odehrál také v mixu, kde odveta Dušanovi s Martinou nevyšla, a opět nejtěsnějším rozdílem 22:20 a 25:23 prohráli. Tím naši uzavřeli i tuto kapitolu. 6:2.

Když se rozhořela bitva s posledním soupeřem, naši mohli jít do boje s klidnou hlavou a s pocitem, že i po prohře by se nic na umístění nezměnilo. Bohužel Martina nás na tuto bitvu také opustila, takže jsme si museli poradit už bez druhé opory. Naštěstí Brno zřejmě odchod naší druhé ženy nezaregistrovalo, nepostavilo čtyřhru žen, což nakonec znamenalo dost.  Všechny párové disciplíny Kopřivnice ovládla, avšak dvouhry upadly. Ondráš se po pěkné bitvě, kde měl všechno zprvu pod kontrolou nakonec zhroutil a i přes náskok v setu třetím, prohrál. David začal svou bitvu náramně. Daroval soupeři doslova set zdarma. Pak nakonec hrát začal a vybojoval tak čtvrtý a zároveň poslední bod pro Kopřivnici, jelikož Pavla v koncovce třetího setu proti Grenčíkové začala chybovat a zápas tak bohužel také prohrála. Marek ukončil trápení na kurtu vedle hned po té, co věděl, že jsme vyhráli. 4:3 pro Kopřivnici.

Sečteno, podtrženo. Kopřivnice „A“ se po konci ligy umístila na nepopulárním 4. místě s obrovským náskokem na všechny ostatní. Doufejme, že příští sezona bude lepší a dokážeme urvat zpět nějaký ten cenný kov.