Krajský přebor U13, U17, Orlová - Lutyně

13.08.2013 - 21:25

Dne 13.4.2013 se konal v Orlové – Lutyni Krajský přebor v kategoriích U13 a U17.

U13

V této kategorii reprezentovali náš klub Martin Slíva, Daniel Drozd, Anna Škarková, Anna Benišová, Iveta Dobiášová a Hana Hyklová

Smíšená čtyřhra

Na příčku nejvyšší dosáhl pár Anna Škarková – Adam Blaník (TJ Orlová – Lutyně), kteří ve finále porazili dvojici Tereza Švábíková – David Slíva (oba TJ Sokol Klimkovice) 21:12, 16:21, 21:17. Ryze kopřivnický pár Slíva Martin – Benišová Anna podlehli v semifinále pozdějším vítězům Blaník – Škarková ve třech setech 21:18, 9:21, 16:21. Drozd Daniel společně s Dobiášovou Ivetou podlehli ve druhém kole páru Slíva – Benišová a pár Kopřiva Dominik (TJ Rožnov pod Radhoštěm) – Hyklová Hana rovněž prohráli s kopřivnickou dvojicí Slíva – Benišová.

Dvouhra kluků

Daniel Drozd nepřešel přes nástrahy prvního kola a vypadl s Michalem Vitošem (TJ Slavoj Český Těšín) hladce ve dvou setech 11:21 a 6:21. Slíva Martin postoupil do druhého kola, kde vypadl rovněž s Michalem Vitošem ve dvou setech 11:21 a 11:21.

Dvouhra Dívek

Nejdelší cestu pavoukem se prokousala Anna Škarková, která vypadla v semifinále s pozdější vítězkou turnaje Terezou Švábíkovou (TJ Sokol Klimkovice) hladce ve dvou setech 11:21 a 4:21. Anna Benišová podlehla ve čtvrtfinále Nele Němcové ve dvou setech 14:21 a 14:21. Hana Hyklová a Iveta Dobiášová nepoustoupily do druhého kola.

Čtyřhra kluků

Slíva Martin – Daniel Drozd podlehli v prvním kole páru Černík Tomáš – Karkoška Jan (oba TJ Sokol Klimkovice) ve napínavé bitvě na tři sety 17:21, 21:16 a 13:21.

Čtyřhra dívek

Páry Škarková Anna – Benišová Anna a Dobiášová Iveta – Hyklová Hana podlehly shodně v semifinále na opačných koncích pavouku.

U17

Tůma Petr, Rafaj Vojtěch, Čechová Eva, Kelnarová Eliška se snažili o vítězství v této kategorii.

V semifinále vypadl Mendrek Wojciech (TJ Slavoj Český Těšín) – Kelnarová Eliška s turnajovými jedničkami Klupa Matěj – Drapáčová Pavla (oba TJ Orlová – Lutyně) 5:21 a 21:23. Další z párů Tůma Petr – Fojtů Lucie (SK badminton Vsetín) a Rafaj Vojtěch – Čechová Eva nepostoupily do druhého kola.

Dvouhra Kluků

Kopřivnickým katem v této disciplíně se ukázal hráč z Českého Těšína, který postupně vyřadil v prvním kolem Vojtěcha Rafaje 5:21 a 9:21 a následně Petra Tůmu 18:21 a 19:21.

Dvouhra dívek

Na nejvyšší příčku pomýšlela Eliška Kelnarová, alepodlehla už v semifinále Pavle Drapáčové (TJ Orlová – Lutyně) ve dvou setech 21:23 a 19:21. Eva Čechová nepostoupila do druhého kola.

Tůma Petr – Suchánek Vojtěch (SK p.e.m.a. Opava) a Rafaj Vojtěch – Morcinek Michal (TJ Orlová - Lutyně) prohráli hned svůj první zápas v této kategorii.

Čechová Eva – Fojtů Lucie prohrály hned svůj první zápas v této kategorii, kdežto Eliška Kelnarová spolu s Dominikou Budzelovou (TJ Sokol Klimkovice) potvrdily roli turnajových jedniček a s přehledem ve finále porazily pár Pěčková Veronika (SK badminton Přerov) – Drapáčová Pavla (TJ Orlová – Lutyně) 21:12 a 21:18.