I.liga - 5.kolo

13.08.2013 - 21:24

Dne 30.3.2012 se konalo závěrečné kolo 1. ligy. Domácí Kopřivnice „A" se měla utkat s celky Sokol Dobruška „B", Sokol Veselý Brno Jehnice „C" a BC 66 Ivančice.

dusan_sarka

Kopřivnický celek si i bez opor musel poradit s nástrahami, které na ně soupeři přichystali. Mimo hráče, kteří na turnaj přijeli, se nějaký ten divák ukázal velice zřídka. A to ještě kdo ví, jestli záměrně. To je celkem škoda, ale bohužel tento sport ještě není tak populární, aby si hráči užívali atmosféru plných ochozů, jako je tomu v jiných sportech. Můžeme jen doufat, že v budoucnu se situace výrazně zlepší.

Zpět k turnaji. Na halu učiliště se postupně sešli všichni hráči, kteří domácí celek měli reprezentovat. Ti poctivě halu přichystali a mohli se kochat příjemně rostoucí teplotou, která vystoupala až na krásných 23 stupňů. Ano, takový luxus hráči měli. Po úvodním rozběhání, rozehrání se začalo konečně hrát. Prvním týmem, který měl okusit sílu kopřivnického „A" celku, který byl doplněn částí béčka, byly Ivančice. Jelikož každé utkání probíhalo na třech kurtech, nebyl prostor na velký oddech. Pořád se hrálo. Prvním a posledním okamžikem, kde si mohli všichni myslet, že Ivančice by mohly vzdorovat byl mix. Pár Hyvnar, Hývnarová podlehl i navzdory snaze, kterou vynaložili. V dalších zápasech se však ukázala nadvláda kopřivnických. Sedm dalších bez problémů, až na 2. čtyřhru mužů, vyhraných zápasů.

Dalším vyzyvatelem byl tým z Dobrušky. Tam se vše trochu zkomplikovalo. Ukázala se dominance hostů v párových disciplínách, kde dokázali ukořistit všechny 4 body. Tím nechci říct, že byli o tolik lepší, ale zřejmě trochu štěstíčka napomohlo, jelikož všechny zápasy byly velice vyrovnané. Kde se však hosté vůbec nemohli rovnat, byly singly. Tam Ptáček, Benbenek, Chaloupka Ondřej a Kelnarová vlétli na soupeře a doslova je rozstříleli na maděru. Celková remíza 4:4. Řekl bych, že Dobruška může být s výsledkem velice spokojená.

elis

Posledním soupeřem Kopřivnice bylo Brno. I přes skreč dvou čtyřher se Brnu podařilo urvat 4 body a také remizovat. Je třeba dodat,že situaci doslova zachraňoval na poslední chvíli kapitán Marek Václavík, který v posledním zápasu doslova vyrval případný pátý bod Brna.

Abych to celkově shrnul. Výhra, dvě remízy, které zaručily konečnou bramborovou medaili. Myslím, že je třeba poděkovat hlavně výpomoci z „B" týmu, kde Ondra, Eliška, Šárka a Tomáš vyplnili mezeru v kádru a ukázali tak, že se můžou rovnat se soupeři nejen v 2. lize, ale i zde, kde ukořistili téměř všechny body nebo při nejmenším soupeřům pořádně zatopili. Dále samozřejmě patří dík Hugovi a prezidentovi klubu, protože bez nich by byla organizace asi o poznání horší. A nebýt pana Okřesíka, tak by hrál i Lin Dan a jemu podobní bez výskoků, které do svého repertoáru zařadili jen díky němu. V neposlední řadě také patří dík všem, kteří přišli domácí podpořit. Hlavně paní Kelnarové, která z lavičky povzbuzovala téměř celý turnaj. Tímto bych chtěl i přes končící sezonu nabádat také další příznivce badmintonu. Je na co se dívat a každého hráče jistě potěší, že je o tuto hru zájem. Na úplný závěr jen podotknu, že pan Bernarcik byl pozván na dvoudenní konzultaci ohledně prezidentování v rámci zakončení sezony, jenž se uskuteční 8.6. na Volejbalových kurtech v Kopřivnici.

Pták

ja

Odběr novinek
Novinky
 • Pozvánka na Valnou hromadu klubu BK Kopřivnice z.s.
  Napsáno 09.05.2018 - 18:20
 • Memoriál Ivana Škáchy, Liberec, 21.4.2018
  Napsáno 08.05.2018 - 14:27
 • GPB U19 Pardubice, 31.3.-1.4.2018
  Napsáno 08.05.2018 - 14:08
 • Finálové kolo 2. ligy dospělých, Olomouc 17.3.2018
  Napsáno 20.03.2018 - 07:44


Sponzoři
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner