I.liga - 4.kolo

13.08.2013 - 21:20

Zatímco se 26.1.2013 v Orlové rozpoutala bitva o první tři příčky, Kopřivnický „A" tým se vydal do Brna s jasným cílem. Svou 4. příčku udržet. Jelikož se začínalo už v 9:00, sraz byl v 5:45. V tu dobu členové Kopřivnice „B" ještě spokojeně spali a střádali energii na 3. kolo II. ligy. Cesta utekla pekelně rychle a „Áčko" se ocitlo v hale Jehnic jako první. Po chvíli se to však začalo sbíhat. To byl jasný povel. Nenechat nic náhodě, rozběhat se, rozehrát a pak to pořádně rozbalit.

Prvním soupeřem byl celek Ivančic. Začalo se mixem a 1. čtyřhrou. Bohužel minulou sezónu téměř stoprocentní pár Hývnar, Bajerová prohrál, a tak se z prvního bodu mohli radovat soupeři. Vedle na kurtu Ptáček, Benbenek šanci Ivančicím na zisk druhého bodu nedali a srovnali na 1:1. Ve 2. čtyřhře mužů se Václavík, Hanzelka poměrně trápili. I přes první prohraný set se však nevzdali a nakonec zápas dotáhli do vítězného konce. Mezitím válčil na vedlejším kurtu kopřivnický maratónec. Samozřejmě Honza. Nikdo snad nepochyboval, že v utkání proti Rashkovi může padnout. Když však hráč takového kalibru jede na turnaj s jednou raketou, může se vše zvrtnout. Po prasklém výpletu si raketu musel půjčovat a samozřejmě to nebylo to pravé ořechové. První set vyhrál s odřenýma ušima 21:19. Druhý set bohužel prohrál 17:21. Ve třetím setu si snad na raketu už trochu zvykl a bez problému vyhrál. I přes mírné trápení se na imaginární světelné tabuli rozsvítil stav 3:1 pro Kopřivnici. V souboji trojek nastoupil za kopřivnické Dušan Hanzelka, na kterém se absence tréninků podepsala a i přes snahu tak svůj zápas prohrál. Došlo i na souboj žen. Pavla svoji soupeřku doslova rozsekala a poté s Martinou zvládly bez problému i čtyřhru. Když už pak Ptáček po pár minutách poslal z kurtu Vovese, nebylo co řešit. 6:2.

1

Nevím, zda se dá říct, že dalším soupeřem Kopřivnice byla Dobruška, protože celkové skóre mluví samo za sebe. Prostě a jednoduše. Žádný třísetový zápas, žádné velké problémy. Až na jeden bod darovaný z milosti od páru Hanzelka, Václavík se Dobruška mohla pouze dívat, jak se body připisují Kopřivnickým. 7:1. Jen pro upřesnění. V tabulce je chyba. Ptáček nehrál se Švábem, ale se Šťovíkem.

2

Tím se dostáváme k závěrečnému matchi. Týmem, který měl Kopřivnickým nahnat největší hrůzu bylo Brno „C". Díky absenci jedné ženy museli domácí pustit čtyřhru žen a darovat tak první bod Kopřivnici. Ve dvouhře žen se utkala Pavla s Kubíkovou a i přes prohru z minulého kola nehodlala házet flintu do žita. Pavla bojovala až do konce. I tak bohužel na soupeřku nestačila a po setech 21:12 a 21:17 odcházela z kurtu. Protože sestava proti všem soupeřům byla téměř identická, rozhodla se to Kopřivnice obměnit a poslat na mixa s Martinou Dušana. Výsledkem bylo pěkné, vyrovnané, třísetové utkáni, které bylo zakončeno radostným, vítězným polibkem našich. Když potom ve čtyřhře Dave s Honzou nezklamali, průběžný výsledek určitě činil domácí Brno smutnější. Maroš poté opět nestačil na dobře hrajícího Halsche, ale vítězství nad brněnským celkem zpečetili Honza s Davidem, kteří ve dvouhrách ukořistili každý po jednom bodu. V tu dobu bylo jasné, že kopřivničtí úkol splnili. V dohrávce sice pár Hývnar, Hanzelka podlehl těsně svým protivníkům, ale na vítězství to nic neměnilo. 5:3

3

Je třeba dodat, že v dalším kole, konajícím se v Kopřivnici, bude domácí tým čelit nejen opět svým soupeřům, ale i nepřítomnosti obou ženských opor. Kde „Áčko" vezme náhradu ? Půjčí jim „B" tým nějaké? Stihne si vytrénovat do konce března nové ženy? Nebo bude muset prosit kolemjdoucí, aby si přisli zahrát. Chcete-li to vědět, navštivte halu kopřivnického učiliště a podpořte tak domácí 30.3.2013.