KP dospělých, Přerov

13.08.2013 - 21:20

V sobotu 19.1.2013 se konal KP dospělých v Přerově. Tohoto turnaje se účastnili z našeho badmintonového oddílu: Ondřej Chaloupka, David Ptáček, Tomáš David, Luděk Židek a Eliška Kelnarová.

ludaZačínalo se jako obvykle smíšenou čtyřhrou, ve které byla Kopřivnice úspěšná. Dvojice Ptáček – Kelnarová v 1.kole vyhrála nad dvojicí Riedl - Szewieczková. V 2.kole David a Eliška narazili na klimkovické duo Komár – Bláhová. V těžkém třísetovém souboji vyhráli a tím si zajistili postup do semifinále, kde se utkali s dvojicí z Orlové-Lutyně. Vojtěch Šelong a Jana Žwaková však byli nad síly našeho páru. David a Eliška skončili na 3. místě.

ptak_elisPo smíšené čtyřhře se začaly hrát dvouhry mužů a žen. Nejlépe se z našich umístil David Ptáček, který porazil Petra Tomalu, Ondřeje Chaloupku (ten den nehrajícího v nejlepší formě) a Filipa Budzela. Postupně se zhoršující zranění Davida vyústilo ve skreč finálového zápasu a krásné 2.místo, které nicméně neznamená postup na nadcházející MČR. Ondřej Chaloupka se umístil stejně jako Luděk Židek na děleném 5.-8. místě. Nutno podotknout, že od Luďi to byl nečekaný výkon, když v prvním kole doslova rozsekal Tomáše Veverku – bývalého hráče kopřivnického A týmu. Tato výhra našeho kouče doslova vyhecovala k nadlidskému výkonu proti Komárovi z Klimkovic. V tomto zápase však již jednomu z nejstarších hráčů na turnaji „přestalo fungovat" zápěstí a s bolestivou grimasou zápas prohrál v těsné koncovce třetího setu. Ve dvouhře žen Eliška Kelnarová obsadila 3.místo, když v semifinále nestačila o deset kilo lehčí soupeřce Dominice Budzelové.

ptakNásledovaly čtyřhry, ve kterých byla Kopřivnice opět úspěšná. Ondřej Chaloupka s Luďkem Židkem sice prohráli úvodní zápas s domácími (Riedl – Zavadil) a skončili tak na 9.- 16. místě ovšem v dalším kole je pomstilo v tu chvíli ještě úderné duo David Ptáček a Tomáš David. Těm však (pro diváky jistě atraktivní a nervydrásající) forma vydržela jen jeden zápas a při souboji s dvojicí Tomšík – Veverka se k nim už štěstí otočilo zády a obsadili tak až 3.-4. místo.

Ve čtyřhře žen se Eliška Kelnarová a Dominika Budzelová umístily na krásném 2. místě. Jedinými přemožitelkami mladých děvčat se staly Eva Husarová s Janou Žwakovou.

Celkovými vítězi smíšené čtyřhry byli Vojtěch Šelong – Jana Žwaková, dvouhře mužů kraloval Jakub Mazúr, ve dvouhře žen vyhrála Jana Žwaková a ve čtyřhrách Žwaková –Husarová a Mazúr – Šelong. Je tedy jasné, že na letošním MČR konaném v Mostě své zástupce Kopřivnice opět mít nebude...

Elis

Fotogalerie

Odběr novinek
Novinky
 • GPA U13 Praha-Štěrboholy
  Napsáno 02.06.2018 - 20:14
 • GPC U15 Opava
  Napsáno 22.05.2018 - 21:13
 • Pozvánka na Valnou hromadu klubu BK Kopřivnice z.s.
  Napsáno 09.05.2018 - 18:20
 • Memoriál Ivana Škáchy, Liberec, 21.4.2018
  Napsáno 08.05.2018 - 14:27


Sponzoři
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner