MČR U19 2019, Orlová a bronz pro Martina Slívu

O víkendu 14. – 15. prosince 2019 se konalo poslední letošní Mistrovství ČR, tentokrát kategorie U19. Turnaj se konal v nedaleké Orlové a z našeho klubu se ho zúčastnil Martin Slíva koučovaný trenérem Luďkem Židkem.
Jako obvykle se začínalo smíšenou čtyřhrou, ve které Martin nastoupil s Klárou Petruškovou z TJ Sokol Klimkovice. První zápas zvládli, když porazili dvojici Ondřej Šilhan, Natálie Štěříková (TJ Jiskra Nejdek) 21:19 a 21:16. Ve druhém kole na ně čekal 5/8 nasazený pár Tadeáš Brázda, Adéla Chadimová (BC 66 Ivančice/BADMINTON FSpS MU). Tento zápas však bohužel prohráli 2:1 na sety, i když nezačali vůbec špatně, když první set vyhráli 21:15. Další dva sety pak prohráli 21:8 a 21:18, kdy především třetího setu je nesmírná škoda.
Co se ovšem nepovedlo Martinovi v mixu, tak o to víc se dařilo ve dvouhře. V prvním kole na něho čekal Filip Marek (BK TU v Liberci) a po velmi soustředěném a dobrém výkonu z toho byla v celku až nečekaně lehká výhra 21:12 a 21:7. Ve druhém kole čekal na Martina domácí 5/8 nasazený Adam Twardzik. Tento zápas byl úplně jiný než v prvním kole, kdy bylo k vidění hodně dlouhých výměn a rozhodla ho až koncovka třetího setu. První set Martin prohrál 21:18, ve druhém vyhrál 21:12 a třetí pro sebe doslova uválčil 21:19. Následoval čtvrtfinálový zápas proti Martinovi Dostálovi (BADMINTON FSpS MU), který byl bojem o medaili. První set patřil jednoznačně Dostálovi a to 21:11. Po prvním setu, trenér Židek zavelel ke změně taktiky, která se více než vyplatila a znamenalo to vítězství v dalších dvou setech 21:14 a 21:13. Tahle výhra znamenala postup do semifinále a tudíž i jistotu medaile z MČR.
V nedělním semifinále nastoupil Martin proti nasazené jedničce celého mistrovství Janu Viktorovi (TJ Sokol Doubravka). Bohužel Martin se vůbec nedostal do zápasu a prohrál 21:7 a 21:10. I tak je z toho, ale velice pěkná bronzová medaile z MČR, s kterou se předem určitě moc nepočítalo a Martin tak patřil k malému překvapení turnaje.
„Na začátku sezóny jsme si s Martinem řekli, že se zkusíme připravit na tento turnaj a pokusit se zde uhrát dobrý výsledek. Poslední dva měsíce před turnajem jsme se svědomitě připravovali s kvalitním sparingem (Tereza Švábíková, Filip Budzel, David Slíva a Matěj Rzeplinský) v Kopřivnici, Ostravě a Českém Těšíně. Tato tvrdá příprava se určitě odrazila na výkonu Martina v průběhu turnaje, kdy zvládl velice těžké utkání ve druhém kole s Adamem Twardzikem. Rovněž v semifinále, kdy po prvním setu by si asi málokdo vsadil na Martinovu výhru, dokázal změnit a držet určenou taktiku v druhém a třetím setu“…hodnotí výkon Martina trenér Luděk Židek.
Ve čtyřhře Martin hrál jako již tradičně s Jakubem Matulou (B.O.CHANCE OSTRAVA RIDERA SPORTCLUB). V prvním kole na ně čekala dvojice Jakub Diviš/Marek Dostál (BADMINTON FSpS MU), tento zápas vyhráli 2:1 na sety (18:21,21:15 a 21:16). Ve čtvrtfinále na ně čekali nasazené jedničky turnaje a budoucí vítězové Jan Janoštík/Vít Kulíšek (TJ Sokol České Budějovice/ TJ Astra Zahradní Město). To znamená, že následovala prohra 21:11 a 21:13 a konec ve čtvrtfinále na děleném 5. – 8. místě.
Letošní MČR kategorie U 19 lze i hlavně díky zisku medaile považovat za úspěšné. Nyní zbývá se připravit na další následující turnaje, nejvíce na oblastní přebor dospělých, z kterého se lze kvalifikovat na MČR dospělých a který se bude konat hned první víkend v roce 2020 v Ostravě ve sportovním centru FAJNE.

To není vše..

Další příspěvky

BADMINTONOVÝ KEMP 2020

Badmintonový kemp 2020 Pořádá: BK Kopřivnice, z.s. Termín: 23. 8. 2020  – 28. 8. 2020 Místo: Kopřivnice Sraz hráčů: v neděli dne 23. 8. 2020  v 18.00

Čti více >>