GPB U19 – Ivančice

Published by wkdesign on

O víkendu 7. – 8. září 2019 se konal turnaj GPB kategorie do 19-ti let. Tohoto turnaje se z Kopřivnice zúčastnil pouze Martin Slíva. Martin nakonec nastoupil na turnaji do všech tří disciplín.

Začínalo se jako většinou smíšenou čtyřhrou, ve které Martin nastoupil jako už několikrát s Klárou Petruškovou z TJ Sokol Klimkovice. V prvním kole je čekal pár Daniel Fürst / Barbora Johnová ( oba Sokol Radotín Meteor Praha ). I přes neúplně dobrý výkon dokázali vyhrát 21:14 a 21:18. Následoval zápas 2. kola proti dvojici Adam Vojtěch / Marie Studená ( TJ Montas Hradec Králové / SK Badminton Přerov ). Po zlepšeném výkonu přišla poměrně jednoduchá výhra 21:13, 21:10. Ve čtvrtfinále narazili na dvojici Tadeáš Brázda / Adéla Chadimová (BC 66 Ivančice / BADMINTON
FSpS MU ). Jednalo se o velice napínavý zápas, který vždy rozhodly až samotné koncovky setů. Lépe začali Martin s Klárou, když první set vyhráli 22:20. Druhý set pak prohráli 21:19 a musel rozhodovat třetí set. Nakonec bohužel následovala opět prohraná koncovka 21:19 a tak i přes dobrý výkon následoval trochu smolný konec ve čtvrtfinále.

Následovala dvouhra, ve které Martina čekal v prvním kole Vojtěch Franta (Sokol Radotín Meteor Praha ). Tento zápas ovšem vůbec nezvládl a po velmi špatném výkonu přišla hodně hořká porážka 23:21, 21:19 už v prvním kole. Ve čtyřhře měl Martin původně nastoupit s Kubou Matulou (Ostrava), ale Kuba nakonec na turnaji z důvodu zranění nemohl startovat, a tak Martin hrál s Markem Orosem (Super Stars Most). Hned na úvod měli velmi těžké soupeře Marka Aubuse a Michala Grunda (TJ Montas HK / TJ Sokol Polabiny Pardubice). Zápas nakonec prohráli 21:3, 21:12.

Tento turnaj se Martinovi, až na relativně dobrý výkon v mixu, příliš nepovedl. Sezona je teprve na svém začátku, a tak se snad na nadcházejících turnajích bude dařit daleko lépe – jak výsledkově tak herně, než právě na tomto.

Categories: Aktuality