GPC U17 – Přerov

Published by wkdesign on

V sobotu 7.9. se konal v Přerově první turnaj této sezóny GPC kategorie U17. Kopřivnici reprezentovali Honza Buček, Tomáš Dostál, Anička Slívová a Petra Benišová.

Začalo se jako obvykle smíšenou čtyřhrou. Tomáš Dostál nastoupil společně s Aničkou Slívovou a v první kole si poradili s párem Adam Křivka Tereza Boháčová. Ve druhém kole už ale nestačili na pozdější vítěze Davida Slívu a Veroniku Dejlovou. Honzu Bučka s Petrou Benišovou čekal hned první zápas s druhým nasazeným párem Tomáš Vrbka a Lucie Krulová. Po prvním vyhraném setu a dobře zvládnuté koncovce v setu druhém zvítězili 21:13 a 21:19. Poté dvěma snadnými výhrami se dostali až do finále, kde
je čekal výše zmíněný pár. I přes první vyhraný set a vedení ve třetím setu 10:5 nakonec prohráli 21:15, 13:21 a 16:21.

Ve čtyřhře nastoupil Honza spolu s Matějem Breznenem proti Davidu Slívovi a Janu Ptáčkovi. Po setech 19:21, 21:16 a 20:22, ale nakonec prohráli. Škoda koncovky ve třetím setu za stavu 20:20. Tomáš nastoupil s Dominikem Kopřivnou, který se vrátil z MEJ v Polsku. Po první snadné výhře v prvním kole, nastoupili poté proti stejnému páru jako Honza. Po setech 15:21 a 18:21 prohráli. Petra s Aničkou nastoupil spolu a dostaly se až do semifinále, kde, ale nestačily na pár Barbora Mrázková a Justýna Muchová 14:21 a 15:21.

Ve dvouhře Tomáš Dostál i přes nadějný druhý set v prvním kole prohrál s Tomášem Urbancem 15:21 a 20:22. Honza Bůček díky nasazení nemusel hrát první kolo. Ve druhém pak hrál proti Janu Ovčačíkovi, kterého porazil 21:18, 19:21 a 21:13. Ve čtvrtfinále na něho čekal už napotřetí David Slíva, se kterým po setech 21:17. 18:21 a 17:21 nakonec opět prohrál.

Anička Slívová se dostala až do čtvrtfinále, kde nastoupila proti Natálii Soukopové, se kterou, ale prohrála 16:21 a 10:21. Petra Benišová díky dobrým výkonům se dostala až do semifinále, kde, ale nestačila na pozdější vítězku Lucii Skařupovou 14:21 a 18:21.

Categories: Aktuality